Díky Nadaci ČEZ žáci z Vojanovky tancují a sportují v nové učebně

17.09.2013 18:35

Na VIII. ZŠ v Děčíně slouží žákům od 17. září nová tanečně pohybová místnost. Prostory k pravidelným tréninkům tak získá nejen školní tým mažoretek, ale i další vyznavači tancování a sportu. K poslednímu září pro ně škola otevře pohybový kroužek a kurz stepování. Učebnu, na jejíž vybavení přispěla Nadace ČEZ částkou 50 tisíc korun, využijí také vyučující v hodinách tělesné výchovy a zdravotního tělocviku.

Díky Nadaci ČEZ žáci z Vojanovky tancují a sportují v nové učebně
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ
reklama

Nová tanečně pohybová místnost vznikla v rámci školního projektu „Hýbeme se s energií“ rekonstrukcí dlouho nepoužívané třídy. Renovace prostoru spočívala v nové výmalbě, položení vhodné podlahy a instalaci zrcadlové stěny. Potřebné zázemí ocení například mažoretky, které pravidelně reprezentují školu na kulturních a sportovních akcích města Děčín. Díky možnosti cvičit na gymnastických balónech je prostor ideální i pro hodiny zdravotního tělocviku.

„Organizaci a zajištění volnočasových aktivit pro naše žáky považujeme za nezbytnou součást správného fungování školy. Jsme proto moc rádi, že pohybová učebna výrazně přispěje k rozšiřování nabídky zájmových kroužků, které pro ně pořádáme,“ uvedl Karel Rajchl, ředitel Základní školy a Mateřské školy Děčín VIII. 

Přestože se často hovoří o tom, že dnešní děti tráví většinu svého volného času u počítačů, na ZŠ Vojanova mají rozdílné zkušenosti. „O sportovní aktivity je mezi našimi žáky veliký zájem. Jen na konci září proto otevřeme dva pohybové kroužky a v nejbližší době připravujeme otevření dalšího, zatím pracovně nazývaného Moderní tanec pro nejmenší,“ doplnil Karel Rajchl. Z jeho slov tak vyplývá, že na 8. ZŠ v Děčíně dbají na všestranný, tedy umělecký i sportovní, pohybový rozvoj žáků.

Vznik tanečně pohybové učebny podpořila Nadace ČEZ prostřednictvím grantového řízení Podpora regionů, které je zaměřeno na rozvoj veřejně prospěšných projektů. Předkládané projekty se mohou týkat podpory dětí a mládeže, sportu, zdravotnictví, ale třeba i vzdělání, kultury a historie. „Podpora sportovních aktivit dětí a mládeže patří k našim prioritám a rádi na ně přispíváme. Oceňujeme přístup ZŠ Vojanova, která je svým žákům partnerem i v jejich volném čase,“ řekl Ondřej Šuch, manažer Nadace ČEZ.

Ota Schnepp, mluvčí Skupiny ČEZ pro severní Čechy

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ČEZ

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ombudsman varuje: Nekupujte černé stavby

22:11 Ombudsman varuje: Nekupujte černé stavby

Ombudsman Stanislav Křeček se stále častěji setkává s problémem, který je obvykle spojen s činností …