Díky ÚZSVM je opravována zanedbaná administrativní budova v centru Náchoda

11.08.2018 17:15

Administrativní budovu v Krámské ulici v Náchodě, kterou Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových převzal v únoru 2017 od Zdravotního ústavu Ústí nad Labem ve značně zanedbaném technickém stavu, dostává postupně dílčími opravami podstatně vlídnější vzhled.

Díky ÚZSVM je opravována zanedbaná administrativní budova v centru Náchoda
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)

Náročnější a odborné práce na budově jsou prováděny vybranou stavební firmou, zedníkům však aktivně pomáhají i samotní zaměstnanci náchodského pracoviště ÚZSVM. Protože objekt nebyl v minulosti zřejmě nijak systematicky opravován a údržba či dílčí úpravy probíhaly spíše nárazově, pozůstatky nahodilých či nedodělaných prací se objevují ještě nyní.

Hned první den, kdy stavební forma začala s opravou fasády, narazili zedníci v podezdívce pod pojistkovou skříní na plechový kryt staré elektrické rozvodné skříně. Protože zachování nevzhledných dvířek by na vzhledu opravovaného průčelí nepřidalo, pracovníci hospodářské správy ÚZSVM s odpovídající elektrotechnickou kvalifikací zrezivělý kryt demontovali, aby zjistili, zda za ním ještě není nějaké funkční zařízení. Ukázalo se, že i v tomto případě jde o relikt minulosti, kdy po zrušení rozvodné skříně nefunkční kryt nebyl nedemontován. Nefunkčnost bývalé elektroskříně byla ještě přezkoušena, ale žádné napojení na živou přípojku už nebylo objeveno. Zedníci proto mohli vzniklý otvor zazdít a pokračovat v renovaci fasády.

Po vyřešení problému provedli pracovníci úřadu ještě rutinní prohlídku stavu budovy. Díky tomu byla za hlavním vchodem objevena další závada u poklopu vodoměrné šachty. Jedna z postranních přírub šachty byla poškozená, takže hrozilo propadnutí poklopu. Provozní zaměstnanec úřadu však dokázal provést nutnou opravu příruby, takže i tato závada byla obratem odstraněna.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FN Ostrava má první certifikované cerebrovaskulární centrum v republice

22:45 FN Ostrava má první certifikované cerebrovaskulární centrum v republice

Komplexní cerebrovaskulární centrum FNO získalo jako první pracoviště v republice a teprve čtvrté v …