Do Českého rozhlasu nastupuje Janek Kroupa

31. 1. 2014 11:05

Český rozhlas se rozhodl výrazně posílit investigativní žurnalistiku, ke spolupráci proto přizval Janka Kroupu. Ten nastupuje do ČRo k 1. únoru 2014.

Do Českého rozhlasu nastupuje Janek Kroupa
Foto: red
Popisek: Český rozhlas
reklama

„Chceme ještě ve větší míře přinášet exkluzivní obsahy. Janek Kroupa se bude věnovat výrazným kauzám v rámci investigativní žurnalistiky, ale zároveň bude ve spolupráci s ostatními kolegy pokrývat další škálu témat, která jsou pro Český rozhlas coby médium veřejné služby stěžejní,“ říká náměstek generálního ředitele pro program a vysílání René Zavoral.
 
Janek Kroupa zaštítí nový projekt v rámci investigativní žurnalistiky, který ČRo představí na jaře tohoto roku.
 
„Projekt je primárně určený pro Radiožurnál. Jelikož jde o proudové vysílání, výstupy se objeví ve všech formátech, které Radiožurnál má, od denních zpráv po Dvacet minut Radiožurnálu,“ popisuje šéfredaktor Radiožurnálu Jan Pokorný.
 
Na projektu budou s Jankem Kroupou spolupracovat další redaktoři a reportéři z Centra zpravodajství a publicistiky. Na tomto základě tak vznikne tým určený právě pro účely investigativní žurnalistiky.
 
„Jsem rád, že Český rozhlas obnovuje investigativní žurnalistiku a že budu její součástí. Radiožurnál je jedno z mála médií, kde jde tento druh žurnalistiky dělat svobodně a podle mě tam jednoduše patří, “ říká Janek Kroupa.

Janek Kroupa (39) je investigativní novinář. Od roku 1996 pracoval v TV Nova, 15 let byl jednou z hlavních tváří pořadu „Na vlastní oči“. 4 roky pracoval v investigativním oddělení MF Dnes. Janek Kroupa dostal několik ocenění: v roce 2005 cenu Elsa, 2007 Novinářskou křepelku, za své válečné reportáže z Afghánistánu a Čečenska obdržel cenu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky. Je autorem několika knih a scénářů (např. Expozitura ve spolupráci s Josefem Klímou).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Český rozhlas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Češi v Mali podporují výcvik, školství i sociální centra

21:23 Armáda ČR: Češi v Mali podporují výcvik, školství i sociální centra

Těsně před předáním velení španělským kolegům se českým vojákům, působícím v misi EUTM Mali, podařil…