Dopravní podnik ČB: Nová mobilní aplikace pro snadný nákup jízdenek MHD

08.09.2014 15:48 | Zprávy

Cestující v českobudějovické MHD budou mít nově k dispozici snadnou možnost nákupu jízdenek pomocí mobilního telefonu. Od 1. října totiž Dopravní podnik města České Budějovice spouští mobilní aplikaci sejf.

Dopravní podnik ČB: Nová mobilní aplikace pro snadný nákup jízdenek MHD
Foto: Hans Štembera
Popisek: Otevírání dveří v tramvaji

Jedná se o aplikaci pro chytré mobilní telefony, která funguje jako elektronická peněženka. Bude umožňovat nákup veškerých jednotlivých jízdenek s platností od 20 minut až po 168 hodin (7-denní jízdenka), a to za stejnou cenu, jaká je u papírových jízdenek.

"Kompletní sortiment jízdenek za běžnou cenu je hlavní výhodou aplikace oproti SMS jízdenkám, které jsme díky poplatkům operátorů nuceni poskytovat za vyšší cenu. Navíc se cestující nemusí starat, zda má u sebe drobné a hledat automat," popisuje místopředseda představenstva DPMČB Slavoj Dolejš nový systém. Kromě pohodlí a bezpečí je jeho dalším přínosem například dostupná možnost nákupu jízdenek zahraničními turisty, kteří si nemohli kupovat SMS jízdenky nebo nemají drobné mince
v české měně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

hypotéky

Na jaké výši plánujete zastropování hypotečních úvěrů? A máte taky plán, jak vlastní bydlení zlevnit a zpřístupnit i lidem, co nevydělávají statisíce měsíčně? Protože těch je většina

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Policie ČR: Společné hlídky v Chorvatsku a Bulharsku

10:17 Policie ČR: Společné hlídky v Chorvatsku a Bulharsku

Policisté budou i letos dva měsíce sloužit ve společných hlídkách v letoviscích u Jadranu a Černého …