Dopravní podnik přeruší provoz metra na lince C kvůli opravě trati

28.06.2016 10:56

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) přeruší z důvodu opravy trati provoz metra na lince C v úseku Pankrác – Roztyly, a to obousměrně. Výluka proběhne od zahájení provozu v sobotu 2. 7. do ukončení provozu v neděli 10. 7. 2016. Ve vyloučeném úseku bude zavedena náhradní autobusová doprava. Cestujícím budou v průběhu výluky k dispozici informátoři DPP.

Dopravní podnik přeruší provoz metra na lince C kvůli opravě trati
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlak ve stanici metra
reklama

„Opravy se týkají stanice metra Kačerov a úseků Pankrác – Budějovická a Kačerov – Budějovická. Během devítidenní souvislé výluky budou probíhat především výměny dřevěných pražců, výhybkových součástí, kolejnicových vložek, kontaminovaného štěrku a vyčištění odvodňovacího systému. Údržbové a opravné práce jsou naplánovány tak, aby proběhly v co nejkratším možném termínu,“ uvedl Ladislav Urbánek, dopravní ředitel DPP.

Po dobu trvání výluky bude zavedena náhradní autobusová doprava. V provozu bude linka XC na trase Pražského povstání – Pankrác – Budějovická – Pod Dálnicí – Kačerov – Roztyly, která bude stavět u všech stanic metra. Alternativní rychlíková linka XCR bude zastavovat pouze u stanic metra Pražského povstání, Pankrác (jen ve směru Roztyly) a Roztyly. V pracovní dny mezi 6.00 a 8.30 hodin a dále od 15.00 do 19.30 hodin bude přepravu zajišťovat také linka č. 800 na trase Pražského povstání – Chodovská tvrz – Mikulova – Modrá škola (nástupní zastávka Háje).

Provoz metra v úseku Roztyly – Háje bude zajištěn kyvadlově (po každé koleji jede pouze jeden vlak ve směru tam i zpět). Mezi stanicemi Pražského povstání a Pankrác bude provoz metra zajištěn pouze po jedné koleji zvláštní vlakovou soupravou.

Po dobu výluky (od cca 8.00 do 20.00 hodin, v pracovní dny již od 6.30 hodin) bude u uzavřených stanic metra a u přestupů na náhradní autobusovou dopravu nasazen dostatečný počet informátorů v reflexních vestách, kteří budou na místě připraveni poradit cestujícím (v češtině i v angličtině)  aktuální dopravní spojení. Informátoři budou vybaveni informačními letáky v několika typech, jež budou zároveň k dispozici v informačních vitrínách ve stanicích metra.

Pro informace týkající se vždy konkrétního místa určení bude připraveno cca 60 informačních tabulí se schematickým nákresem a základními textovými informacemi v obou uvedených jazycích. Od středy 29. 6. 2016 bude na připravovanou výluku upozorňovat také hlášení ve stanicích metra.

Změny tras autobusových linek:

Linky č. 106, 113, 114, 150, 189 a 215 budou z Kačerova prodlouženy přes Budějovickou ke stanici metra Pankrác.

Zřizují se pro ně zastávky:

  • Kačerov (směr Pankrác) – v ulici Budějovická, přibližně 85 metrů za vjezdem do autobusového obratiště,
  • Lísek (směr Pankrác, pouze pro linky č. 189 a 215) – v ulici Budějovická, v zastávce linky č. 193, směr Nádraží Vršovice,
  • Budějovická (obousměrně) – v ulici Budějovická, v zastávkách linky č. 121,
  • Pankrác (výstupní) – v ulici Hvězdova, v zastávce linky č. 188, směr Kavčí hory,
  • Pankrác (nástupní) – v ulici Na Pankráci, v zastávce linky č. 121, směr Nádraží Braník.

Provoz linek č. 125, 135, 213 a 253, které slouží jako alternativní spojení k linkám metra A a B ze směru od Jižního Města, resp. od Modřan, bude posílen. Linka č. 157 bude zrušena.

Zároveň bude přerušen provoz tramvají v úseku I. P. Pavlova – Karlovo náměstí.

Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost

Dopravní podnik hl. m. Prahy, a.s. je největším dopravcem zajišťujícím městskou hromadnou dopravu v České republice. Obsluhuje celkem 139 autobusových linek, dále 21 denních a 9 nočních tramvajových linek a 3 linky metra. K 1. 1. 2016 bylo ve vlastnictví společnosti 1 175 autobusů, 921 tramvajových vozů a 730 vozidel metra. Společnost ročně přepraví více než miliardu osob a ujede cca 167,5 mil. kilometrů. Podnik má k 1. 1. 2016 celkem 10 881 zaměstnanců, z toho 4 194 tvoří řidiči MHD. Jediným akcionářem Dopravního podniku je hlavní město Praha, množství dopravních spojů a zadání pro jízdní řády v Praze určuje společnost ROPID (Regionální organizátor Pražské integrované dopravy). Více informací o Dopravním podniku naleznete rovněž na http://www.dpp.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Středočeské inovační centrum: Středočeské firmy mohou opět získat podporu na inovace a marketing

22:11 Středočeské inovační centrum: Středočeské firmy mohou opět získat podporu na inovace a marketing

Přes 36 milionů korun během 4 let investoval Středočeský kraj do zvýšení konkurenceschopnosti 143 m…