Dřevěný altán letos postavily na Krumlovsku Lesy ČR

11. 7. 2015 7:32

Na severovýchodním okraji Českého Krumlova na skále nad Vltavou postavily Lesy ČR dřevěný altán. K užívání veřejnosti ho zástupci podniku předají ve čtvrtek 9. července ve 13 hodin. Stavba financovaná z podnikového dotačního Programu 2020 přišla na 89 tisíc korun s DPH.

Dřevěný altán letos postavily na Krumlovsku Lesy ČR
Foto: lesycr.cz
Popisek: Lesy ČR

„Vyhlídku často navštěvují místní i turisté. Proto jsme v rámci programu, který zohledňuje veřejný zájem, postavili altán. Bude místem odpočinku,“ uvedl českokrumlovský lesní správce Radek Kordač. Celodřevěná stavba umístěná vedle dvoumetrového “menhiru Panna“, který byl na místě vztyčen na přelomu tisíciletí, postavila firma Hřava letos v červnu.

Jen pár kilometrů odtud, severozápadně od obce Zlatá Koruna, na začátku lesní cesty Pivovarská, bude v sobotu 11. července instalována pamětní tabule upomínající na založení jedné z prvních lesních školek v České republice. Historický kamenný sloup se stal základem k vybudování kapličky sv. Prokopa, opravené podnikem Lesy ČR v loňském roce. Kaplička bude v sobotu 11. července ve 14 hodin vysvěcena.

Státní podnik Lesy ČR obhospodařuje více než 1,3 miliony hektarů lesního majetku, tedy šestinu plochy ČR a zhruba polovinu lesů v ČR. Pečuje o více než 39 tisíc kilometrů vodních toků, tedy přibližně o třetinu délky vodních toků a bystřin v ČR.

Lesy ČR jsou držiteli osvědčení v systému PEFC, a to na celé výměře spravovaného lesa. Uvedené osvědčení je dokladem, že LČR v lesích hospodaří v souladu se schválenými standardy trvale udržitelného hospodaření.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plzeňský Prazdroj: Gambrinus v lednu skončí s PET lahvemi

10:58 Plzeňský Prazdroj: Gambrinus v lednu skončí s PET lahvemi

Pivovar Gambrinus jako první velká pivní značka v Česku přestane 1. ledna 2020 stáčet a prodávat piv…