Důl Michal z vlnité lepenky získal Cenu odborné poroty NPÚ v soutěži studentů středních škol

16.06.2016 20:15

Důl Michal v Ostravě – Michálkovicích vytvořený z vlnité lepenky studentkou střední průmyslové školy stavební Havířov, získal v jubilejním 10. ročníku soutěže Stavby z vlnité lepenky speciální Cenu odborné poroty NPÚ.

Důl Michal z vlnité lepenky získal Cenu odborné poroty NPÚ v soutěži studentů středních škol
Foto: red
Popisek: Národní památkový ústav

Soutěž Stavby z vlnité lepenky pořádá český Svaz výrobců vlnitých lepenek ve spolupráci se společností EKO-KOM. Národní památkový ústav se stal partnerem letošního 10. ročníku, jehož téma byla Národní kulturní památka. Finále soutěže se uskutečnilo 15. června v Zahradách pod Pražským hradem na Malé Straně v Praze.

Do soutěže se tento rok přihlásilo rekordních 29 středních škol, které měly každá možnost nominovat dvě stavby. Nakonec se v základním kole sešlo několik desítek modelů hradů, zámků, ale i jiných památkových objektů, které mají status „národní kulturní památka“.  Do finále pak postoupilo deset nejlepších – modely hradů Karlštejn a Bouzov a zříceniny hradu Trosky, zámků Litomyšl, Hradec nad Moravicí, Lednice, Hluboká nad Vltavou a Telč a model technické památky, dolu Michal v Ostravě.

Porota složená ze zástupců Národního památkového ústavu hodnotila, jak se tvůrcům podařilo vystihnout památkové hodnoty objektů, originalitu, s níž ztvárnili jejich kulturně-historický význam, ale také potenciál, které mají zhotovené modely pro prezentaci našeho nejvýznamnějšího kulturního dědictví. Výherkyně Ceny odborné poroty Národního památkového ústavu, studentka ze střední průmyslové školy stavební v Havířově, si odnesla poukaz na den plný zážitků na jedné z památek spravované Národním památkovým ústavem

Porota složená ze zástupců Svazu výrobců vlnitých lepenek, která hodnotila především kvalitu práce s lepenkou, nápad a celkový dojem, ocenila jako nejlepší model zámku Lednice, vytvořený studenty střední průmyslové školy stavební ve Zlíně. Druhý v pořadí se umístil model hradu Bouzov, vytvořený studentem střední průmyslové školy stavební v Lipníku nad Bečvou. Na třetím místě se umístil model hradu Karlštejn, dílo studentů střední průmyslové školy stavební ve Valašském Meziříčí.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

CzechTourism: Zástupci Česka bodovali na veletrhu cestovního ruchu v Dubaji

13:04 CzechTourism: Zástupci Česka bodovali na veletrhu cestovního ruchu v Dubaji

Po třech letech zprostředkovala Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism ve spolupráci se Zast…