Dvě ze čtyř Cen rady vlády pro seniory putují do Moravskoslezského kraje

02.10.2019 18:35 | Zprávy

Ocenění ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové převzal Česlav Santarius ze Slezské diakonie a Růžena Šajdáková z Orlové. Další dvě ceny putovaly do Prahy a do kraje Vysočina. Ceny Rady vlády pro seniory a stárnutí populace jsou poděkováním za významný přínos ke zvýšení kvality života seniorek a seniorů a k řešení problematiky stárnutí a stáří.

Dvě ze čtyř Cen rady vlády pro seniory putují do Moravskoslezského kraje
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Moravskoslezský kraj

Ocenění byla udělována 1. října v Černínském paláci v rámci mezinárodní konference Senioři a lidská práva v ČR. „Stáří je součástí života. Každému z nás začnou dříve nebo později ubývat síly, každého čeká stárnutí, které může přinášet jisté potíže nebo smutky. Ale také nemusí. Naštěstí jsou mezi námi lidé, kteří práci se seniory obětují svou energii a mnohdy i volný čas. Nejsou to celebrity, které plní stránky časopisů. Jsou to často velmi skromní lidé, kteří se upřímně zajímají o své okolí a jsou připravení nabídnout pomocnou ruku,“ řekl náměstek hejtmana kraje pro sociální oblast Jiří Navrátil a dodal, že ho těší, že ocenění získal člověk, kterého nominoval právě Moravskoslezský kraj. „Pan Santarius je výjimečná osobnost, která je pro své kolegy velkou motivací i oporou. Jsem rád, že dvě ze čtyř ocenění, které ministryně předala, putují do našeho regionu. Potvrzuje to, že snaha Moravskoslezského kraje o rozvoj tohoto společensky významného tématu má své výsledky,“ řekl náměstek hejtmana Jiří Navrátil.

Česlav Santarius byl oceněný v kategorii Osobnost-profesionál. Byl klíčovou osobou při zakládání Slezské diakonie v roce 1990. Organizace začínala jako jedno středisko s jedním zaměstnancem, dnes má Slezská diakonie 770 stálých zaměstnanců a ročně podpoří zhruba 8000 osob, které se ocitly v nepříznivé sociální situaci.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Je pravda, že Agrofert získal od státu dotace?

I když není vůbec jisté, jestli je EU proplatí? Co když ne? Vrátíte je? A proč vůbec čerpáte dotace, když se vám daří dobře? Neměli by být hlavně pro ty potřebné?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚZSVM poslal na účet pro oběti trestných činů 197 milionů

22:08 ÚZSVM poslal na účet pro oběti trestných činů 197 milionů

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových zaslal na zvláštní účet Ministerstva spravedlnosti …