Dvoudenní plánovaná výluka vysílače Kleť omezí vysílání rozhlasu

23.06.2014 15:46

V úterý 1. července a ve středu 2. července 2014 v době od 8.00 do 18.00 je plánována výluka vysílače Kleť z důvodu pravidelné údržby zařízení. Tato výluka postihne kromě jiných i jihočeskou rozhlasovou frekvenci 106,4 MHz.

Dvoudenní plánovaná výluka vysílače Kleť omezí vysílání rozhlasu
Foto: red
Popisek: Český rozhlas
reklama

Vysílání Českého rozhlasu České Budějovice nebude zcela přerušeno. Po dobu výluky bude šířeno se sníženým vyzářeným výkonem 2kW, který se projeví dočasným zhoršením kvality příjmu na odlehlejších místech Jihočeského kraje. Posluchači v blízkém okolí vysílače Kleť uslyší jihočeské vysílání téměř bez omezení.

Jak doplňuje vedoucí provozu stanice Petr Šimek, výluka vysílače Kleť může postihnout i posluchače frekvence 88,2 MHz na Slavonicku a Dačicku: „Slavonický vysílač je totiž závislý na vysílání z Kleti. Z tohoto důvodu může i zde dojít k dočasnému omezení poslechu Českého rozhlasu České Budějovice.“

Český rozhlas České Budějovice bude vysílat dle normálního vysílacího schématu bez ohledu na nižší výkon. Do oblíbeného hudebního pořadu Písničky pro radost přijímá hudební redakce gratulace jen pro adresáty, kteří se nacházejí v předpokládaném dosahu signálu. Posluchači ze vzdálenějších míst svou gratulaci neuslyší. Již objednané gratulace lze přesunout na jiný termín na telefonním čísle 386 797 251.

Posluchači, kterých se výluka frekvence 106,4 MHz dotkne a při zapnutí rozhlasového přijímače uslyší jen šum, mohu bez omezení poslouchat vysílání Českého rozhlasu České Budějovice na webu budejovice.rozhlas.cz nebo prostřednictvím aplikace iRadio v mobilních telefonech.

Rádi bychom získali od jihočeských posluchačů zpětnou vazbu o možnostech poslechu Českého rozhlasu České Budějovice v průběhu výluky a vysílání s omezeným výkonem. Jednoduchou informaci o slyšitelnosti v určitém místě kraje lze zaslat na e-mail budejovice@rozhlas.cz nebo prostřednictví SMS zprávy ve tvaru CB(mezera)text_zprávy na telefonní číslo 90 777 04. Cena SMS je jednotná pro všechny operátory a stojí 4 Kč. Službu provozuje společnost ATS Praha. Jednoho vybraného posluchače odměníme.

Výluka se bude týkat i dalších stanic (zdroj: České Radiokomunikace).

Radiožurnál    91,1 MHz
Rádio Impuls    102,9 MHz
Rádio Frekvence 1  94,1 MHz

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Český rozhlas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

NPÚ: Zahrady pod Pernštejnem si prohlédli pracovníci Národního památkového ústavu

10:32 NPÚ: Zahrady pod Pernštejnem si prohlédli pracovníci Národního památkového ústavu

Ve čtvrtek 17. 6. 2021 navštívili zahrady pod Pernštejnem odborní pracovníci Národního památkového ú…