ERÚ: Veřejný konzultační proces k návrhu nové tarifní struktury byl ukončen

01.07.2016 10:27

Ke dni 30. června Energetický regulační úřad (ERÚ) ukončil veřejný konzultační proces k návrhu nové tarifní struktury, která se má na hladině nízkého napětí dotknout téměř 6 miliónů zákazníků. Jedná se o nejrozsáhlejší konzultace s občany České republiky (ČR), které se v novodobé historii ČR odehrály.

ERÚ: Veřejný konzultační proces k návrhu nové tarifní struktury byl ukončen
Foto: ERÚ
Popisek: ERÚ

Konzultační proces trval téměř půl roku a ERÚ si váží všech připomínek, které zaměstnanci obdrželi od laické i odborné veřejnosti, a přibližně 16 tisíc z něj získaných podnětů nyní vyhodnocují.

Konzultace proběhly jak s občany, tak s jednotlivými zájmovými skupinami (např. Český zahrádkářský svaz, Svaz měst a obcí, Sdružení místních samospráv, Sdružení velkých spotřebitelů energie a Asociace pro využití tepelných čerpadel, apod.).

„Názor občanů, konečných spotřebitelů, je pro mě a náš úřad velmi důležitý a dovolím si říct, že zásadní. Tento názor nelze opomíjet, pokud má úřad naplňovat své zákonné poslání, což je mimo jiné ochrana spotřebitelů a vytváření rovných podmínek na energetickém trhu. Jako předsedkyně úřadu jsem si plně vědoma zodpovědnosti, která na úřadě v nastavení rovných tarifů spočívá. O dalších krocích chci veřejnost informovat v co nejkratším termínu. Již nyní chci znovu zopakovat, že nová tarifní struktura nebude nastavena na jistič, nedojde k poškození skupin spotřebitelů. Není možné necitlivým zásahem udělat z chráněných zákazníků zákazníky zranitelné, či část našich spoluobčanů uvrhnout do energetické chudoby. Povinností národního regulátora je ctít národní zájmy a chránit spotřebitele,“ sdělila předsedkyně ERÚ Alena Vitásková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemocnice Na Homolce: Za peníze od pražského magistrátu Homolka zmodernizovala hyperbarickou komoru

16:42 Nemocnice Na Homolce: Za peníze od pražského magistrátu Homolka zmodernizovala hyperbarickou komoru

Dotaci ve výši 850 000 korun, kterou jí přidělil Magistrát hlavního města Prahy, použila Nemocnice N…