FN Brno: Zájem o preventivní vyšetření znamének byl rekordní, čtyřem klientům byl diagnostikován melanom

24.04.2018 11:35 | Zprávy

V rámci Evropského dne melanomu 23. dubna 2018 navštívil Dermatovenerologické oddělení FN Brno rekordní počet zájemců o preventivní vyšetření znamének.

FN Brno: Zájem o preventivní vyšetření znamének byl rekordní, čtyřem klientům byl diagnostikován melanom
Foto: fnbrno.cz
Popisek: Fakultní nemocnice Brno - logo

Zatímco v minulých letech se v tento den nechalo vyšetřit průměrně 60 lidí, letos jejich počet stoupl na více než dvojnásobek, celkově lékaři vyšetřili 131 zájemců. Z tohoto počtu bylo diagnostikováno lentigo v 28 případech, dysplastické névy v 32 případech, aktinické keratózy v 6 případech, melanom ve 4 případech, bazaliom ve 2 případech, spinaliom nebyl zaznamenán. U klientů bude dále následovat histologické vyšetření patologických lézí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tomio Okamura byl položen dotaz

Je pravda, že na Slovensko létáte vládním speciálem?

Tvrdíte, jak se má šetřit, i na zahraničních cestách a jestli je pravda, že si pak sám lítáte na Slovensko vládním speciálem, nekážete náhodou vodu a sám nepijete víno?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa jeskyní: Některé jeskyně otevřou nově o víkendech už v březnu

22:03 Správa jeskyní: Některé jeskyně otevřou nově o víkendech už v březnu

Bozkovské, Zbrašovské, Javoříčské a Mladečské jeskyně zvou v březnu i o víkendech. Další dvě v Morav…