FN Hradec Králové: Klinika urgentní medicíny se připojí k Mezinárodnímu dni urgentní medicíny

18.05.2022 9:15 | Tisková zpráva

Klinika urgentní medicíny Fakultní nemocnice Hradec Králové se letos 27. května 2022 opět připojí k Mezinárodnímu dni urgentní medicíny (Emergency Medicine Day), který připomíná důležitost této oblasti zdravotnictví pro pacienty.

FN Hradec Králové: Klinika urgentní medicíny se připojí k Mezinárodnímu dni urgentní medicíny
Foto: fnhk.cz
Popisek: Fakultní nemocnice Hradec Králové

Na stěnách čekárny v přízemí budovy Emergency bude umístěno několik posterů přibližujících zájemcům práci letos na začátku roku ustanovené kliniky a také vzdělávání v této oblasti, kterou odborníci z kliniky zajišťují.

„Důležitost urgentní medicíny v posledních letech roste v souvislosti s nárůstem počtu pacientů, kteří k nám přicházejí, postupně se blížíme k hranici 50.000 pacientů ročně, což klade mimořádně nároky na personál naší kliniky. Naše klinika je prvním kontaktem akutních pacientů s nemocnicí a je nutné jejich příjem a distribuci na další pracoviště dobře organizovat,“ uvedl přednosta kliniky a lékařský náměstek FN HK doc. MUDr. Jaromír Kočí, Ph.D., FACS.

Oddělení urgentní medicíny FN HK se od začátku letošního roku změnilo na Kliniku urgentní medicíny, jedná se o první kliniku zaměřenou na urgentní medicínu v celé České republice. Péče o pacienty je zajišťována na třech částech – ambulantní část slouží pro poskytování péče pacientům bez závažného postižení zdraví, na ni navazuje expektační část s osmi monitorovanými lůžky a resuscitační část, kde je na pěti lůžkách poskytována péče pacientům v přímém ohrožení života.

Mezinárodní den urgentní medicíny připravuje Evropská společnost urgentní medicíny. Akce se koná od roku 2015 a má za cíl podporovat a zvyšovat povědomí o urgentní medicíně jako o relativně novém oboru medicíny.

Více informací najdete ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Ukrajina zvedla zájem o speciální cvičení chemiků a zdravotníků

22:11 Armáda ČR: Ukrajina zvedla zájem o speciální cvičení chemiků a zdravotníků

Po šesti letech se v České republice koná unikátní mezinárodní cvičení zdravotníků a chemiků Clean C…