FN Hradec Králové: Klinika urgentní medicíny se připojí k Mezinárodnímu dni urgentní medicíny

18.05.2022 9:15 | Tisková zpráva

Klinika urgentní medicíny Fakultní nemocnice Hradec Králové se letos 27. května 2022 opět připojí k Mezinárodnímu dni urgentní medicíny (Emergency Medicine Day), který připomíná důležitost této oblasti zdravotnictví pro pacienty.

FN Hradec Králové: Klinika urgentní medicíny se připojí k Mezinárodnímu dni urgentní medicíny
Foto: fnhk.cz
Popisek: Fakultní nemocnice Hradec Králové

Na stěnách čekárny v přízemí budovy Emergency bude umístěno několik posterů přibližujících zájemcům práci letos na začátku roku ustanovené kliniky a také vzdělávání v této oblasti, kterou odborníci z kliniky zajišťují.

„Důležitost urgentní medicíny v posledních letech roste v souvislosti s nárůstem počtu pacientů, kteří k nám přicházejí, postupně se blížíme k hranici 50.000 pacientů ročně, což klade mimořádně nároky na personál naší kliniky. Naše klinika je prvním kontaktem akutních pacientů s nemocnicí a je nutné jejich příjem a distribuci na další pracoviště dobře organizovat,“ uvedl přednosta kliniky a lékařský náměstek FN HK doc. MUDr. Jaromír Kočí, Ph.D., FACS.

Oddělení urgentní medicíny FN HK se od začátku letošního roku změnilo na Kliniku urgentní medicíny, jedná se o první kliniku zaměřenou na urgentní medicínu v celé České republice. Péče o pacienty je zajišťována na třech částech – ambulantní část slouží pro poskytování péče pacientům bez závažného postižení zdraví, na ni navazuje expektační část s osmi monitorovanými lůžky a resuscitační část, kde je na pěti lůžkách poskytována péče pacientům v přímém ohrožení života.

Mezinárodní den urgentní medicíny připravuje Evropská společnost urgentní medicíny. Akce se koná od roku 2015 a má za cíl podporovat a zvyšovat povědomí o urgentní medicíně jako o relativně novém oboru medicíny.

Více informací najdete ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Dezinformace

Myslíte si, že jsme k dezinformacím náchylní více než jinde? A jestli se tu podle vás šíří, není to vaše vina, myslím vás politiků, že jste neschopní lidem věci vysvětlit? Třeba jako to, co to vůbec dezinformace je? Podle mě je to takový moderní termín, za který politici schovávají kde co a hlavně s...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa železnic: K zápisu haly hlavního nádraží do katalogu kulturních památek NPÚ došlo doslova přes noc

22:08 Správa železnic: K zápisu haly hlavního nádraží do katalogu kulturních památek NPÚ došlo doslova přes noc

Reakce na aktuální zápis Nové odbavovací haly (NOH) hlavního nádraží v Praze jako kulturní památky d…