Pro akutní pacienty tak bude v průběhu června zajištěna rychlejší a efektivnější péče v moderním prostředí.
Doposud byl příjem těchto pacientů na několika místech v nemocnici, nyní bude soustředěn právě do nového urgentního příjmu. „Ošetření pacienta se tak odehraje doslova na jednom místě. Navíc se jedná o prostory vytvořené na míru potřebám nejnovějších standardů urgentního příjmu. Jde o obrovský posun v kvalitě poskytované péče,“ sdělil ředitel nemocnice Vlastimil Vajdák.
Premiér Fiala se omluvil voličům za zvýšení daní. Nevěděl prý, že bude válka. Přijímáte jeho omluvu?Anketa
Velkou výhodou je právě umístění urgentního příjmu, který se nachází v přízemí budovy O1, tedy v blízkosti CT, magnetické rezonance, angiolinky či iktového centra pro pacienty s mozkovou mrtvicí. Ve stejné budově jsou centrální operační sály, Anesteziologicko-resuscitační klinika FNUSA a LF MU a samozřejmě heliport, jehož rekonstrukce byla součástí modernizace tak, aby mohl přijímat pacienty také v noci. „Rád bych zdůraznil, že budeme jediné příjmové místo v rámci nemocnice pro složky ZZS, pro které je navíc vybudovaný speciální vstup. I to zvýší komfort pro pacienty i personál,“ doplnil primář Oddělení urgentního příjmu Jan Čiernik.
Nový urgentní příjem má čekárnu se šedesáti místy, tři specializované ambulance, a to interní, chirurgickou a neurologickou, a oddělený prostor pro triáž. Součástí je také stacionář, třináct expektačních lůžek a také tzv. crash, tedy pohotovostní pokoj sloužící k příjmu pacientů s akutním, život ohrožujícím onemocněním, např. se selháním základních životních funkcí či po kardiopulmonální resuscitaci. K dispozici je také zákrokový sál či sádrovna a nezbytností je vlastní rentgen, který umožní rychlou diagnostiku traumatických stavů přímo v prostorách urgentního příjmu.
Modernizace urgentního příjmu stála 65 milionů Kč a předpokládáme její pokrytí z Integrovaného regionálního operačního programu. Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně investovala do rekonstrukce heliportu (13 milionů Kč) a nákupu přístrojového vybavení (34 milionů Kč).
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva