FNUSA: Očkujeme stále vlastními silami zhruba tisíc lidí denně

22.04.2021 17:56

Ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně je momentálně hospitalizováno celkem 42 pacientů s onemocněním COVID-19.

FNUSA: Očkujeme stále vlastními silami zhruba tisíc lidí denně
Foto: FNUSA
Popisek: FNUSA
reklama

Devět pacientů je na anesteziologicko resuscitační klinice na umělé plicní ventilaci (čtyři také na přístroji ECMO). Zdravotní stav všech pacientů na klinice je velmi vážný.

13 pacientů covid+ je na jednotkách intenzivní péče na dalších klinikách (jeden na umělé plicní ventilaci), stav pěti z nich je vážný. Zbylí pacienti jsou na lůžkách s HFNO (vysokoprůtoková nosní oxygenoterapie), kyslíkem a standardních lůžkách.

Pro pacienty covid+ máme nyní vyčleněných volných 20 standardních lůžek, 10 JIP lůžek a šest s umělou plicní ventilací. V současné době máme 26 nakažených zdravotníků – jednoho lékaře a 25 nelékařů.

Včera jsme již měli 48 operací, co je číslo, které tady od podzimu nebylo. Stále to má však ještě daleko k běžným 60 - 65 operacím denně.

Očkujeme stále vlastními silami cca 1000 lidí denně (o víkendu méně), a to v očkovacím centru FNUSA, očkovacím centru Hustopeče + mobilní očkovací tým. Momentálně nemáme opět před tzv. virtuální závorou žádné zájemce, všichni již mají termín. Na příští týden jsou volná místa jak přímo u nás ve FNUSA /od čtvrtka, konkrétně ve čtvrtek 3OO míst, v pátek 320/, tak v Hustopečích /již od pondělka, konkrétně v pondělí 350, v úterý 530 atd./. Apelujte, prosím, na seniory nad 65 let, aby se zaregistrovali. I když je pravdou, že jakmile se spustí další věková kategorie, opět se to zaplní.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rosatom: V JE Leningradská II pracuje unikátní podvodní svařovací robot

13:30 Rosatom: V JE Leningradská II pracuje unikátní podvodní svařovací robot

Unikátní robot poprvé provedl diagnostiku bazénu pro skladování použitého paliva umístěného vedle re…