FNUSA: Útlum se promítl do jednotlivých chirurgických oborů

07.04.2021 12:39

Ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně je momentálně hospitalizováno celkem 73 pacientů s onemocněním COVID-19. Třináct pacientů je na anesteziologicko resuscitační klinice na umělé plicní ventilaci (čtyři také na přístroji ECMO). Jejich zdravotní stav je vážný.

FNUSA: Útlum se promítl do jednotlivých chirurgických oborů
Foto: FNUSA
Popisek: FNUSA
reklama

24 pacienti covid+ jsou na jednotkách intenzivní péče na dalších klinikách (dva na umělé plicní ventilaci), stav 12 z nich je vážný. Zbylí pacienti jsou na lůžkách s HFNO (vysokoprůtoková nosní oxygenoterapie), kyslíkem a standardních lůžkách. Máme stále málo JIP lůžek a lůžek s umělou plicní ventilací, zůstávají na nich post covid pacienti, jejichž zdravotní stav je pořád velmi vážný, ale již nejsou pozitivní.

Anketa

Je Janek Ledecký dezinformátor?

32%
68%
hlasovalo: 8588 lidí

Pro pacienty covid+ máme nyní volných 15 standardních lůžek, deset JIP lůžek a čtyři s umělou plicní ventilací. V současné době máme 35 nakažených zdravotníků – jednoho lékaře a 34 nelékařů.

V naší nemocnici stále zůstává příliš mnoho pacientů – ať již covid+ nebo post covid - na lůžkách intenzivní péče na anesteziologicko resuscitační klinice a JIP dalších klinik. Což nám samo o sobě omezuje operativu kvůli chybějícím lékařům a sestrám z ARO. Takže v nejbližších dnech neplánujeme návrat k elektivní operativě. I tak máme docela dost akutních operací, například ve čtvrtek minulý týden to bylo 44, včera 36 (běžně míváme v průměru 60-70 denně včetně elektivy).

Útlum se jednoznačně promítl do jednotlivých chirurgických oborů – chirurgie, ortopedie, plastická chirurgie, neurochirurgie, ORL a chirurgie hlavy a krku. Nejvíce je jich jednoznačně na ortopedii, kde i bez pandemie jsou čekací doby na operace výměny kloubů. Jsou to stovky pacientů. Ortopedové nyní operují pouze akutní pacienty (onkologická onemocnění, zlomeniny, infekce endoprotéz apod.) Dohnat tento dluh – podle lékařů to bude trvat zhruba dva roky a bude to velmi náročné.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo financí předložilo vládě Zprávu o plnění vlastnické politiky státu

22:56 Ministerstvo financí předložilo vládě Zprávu o plnění vlastnické politiky státu

Ministerstvo financí zpracovalo Zprávu o plnění opatření vyplývajících ze Strategie vlastnické polit…