FNUSA: Zdravotní stav všech pacientů je vážný

16.11.2020 15:13

Aktuální informace Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně.

FNUSA: Zdravotní stav všech pacientů je vážný
Foto: FNUSA
Popisek: FNUSA
reklama

Momentálně máme ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně celkem 132 pacienty s onemocněním COVID-19. Patnáct je na anesteziologicko resuscitační klinice na umělé plicní ventilaci (dva také na přístroji ECMO), čtyři pacienti na umělé plicní ventilaci jsou na ortopedické JIP a jeden na neurologii. Zdravotní stav všech je vážný.

Celkem tedy máme na umělé plicní ventilaci 20 pacientů. 17 pacientů je na jednotkách intenzivní péče na dalších klinikách, zbylí na lůžkách s HFNO (vysokoprůtoková nosní oxygenoterapie), kyslíkem a standardních lůžkách.

Pokud se jedná o počty nakaženého zdravotnického personálu – celkem je nemocných 129 zdravotníků – 24 lékařů, 105 nelékařů.

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně má stále na testování nachystány tři ambulance, zájem o testování však opadá, momentálně tedy využíváme zdravotníky z jedné z těchto ambulancí na jiných místech. Termíny na testování jsou volné i dnes, testujeme pořád každý den v týdnu, a to také zítra.

Naši dobrovolníků-nezdravotníků. Jak vidíte, pomáhají, kde se dá. S úklidem nemocničního areálu, rozvážkou, převzetím postelí a podobně. Dokonce k nám dorazil dobrovolník z Olomouce s tím, že přijede kdykoliv bude potřeba pomoci. A mezi dobrovolníky máme také děti našich zaměstnanců. Což by někdo mohl brát jako samozřejmost, ale my si toho opravdu vážíme.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

NPÚ: Sčítání netopýrů v pivovarských sklepeních státního zámku Kynžvart

14:50 NPÚ: Sčítání netopýrů v pivovarských sklepeních státního zámku Kynžvart

V pivovarských sklepeních státního zámku Kynžvart proběhlo každoroční sčítání netopýrů pracovníky CH…