Jedním z důvodů narůstajícího počtu této nemoci je to, že lidé nemají na tuto nemoc protilátky. „Dříve v padesátých a šedesátých letech onemocněla většina lidí na žloutenku v dětství a tak při možném styku s infikovanými lidmi měli v sobě již vytvořené protilátky. Dnes tomu tak není. Žloutenka postupně díky novým technologiím a hygienickým předpisům a návykům vymizela a když se stanou případy, jako jsou nyní, může se stát, že osoby, které přijdou do styku s infikovaným prostředím, jsou snáze napadnutelné,“ vyjádřil se přednosta Kliniky infekčních chorob prof. MUDr. Petr Husa, CSc.
Jak lidé poznají, že mají žloutenku. Jaké jsou její příznaky?
Nespecifické příznaky jako je únava, bolesti břicha, nevolnost, zvracení, průjem, teploty, nadýmání, pocit špatného trávení. Příznakem, který většinou nakažené přivede k lékaři je žloutnutí očí (sklér) a následně i kůže. Moč má také tmavší barvu. U dětí a asi 10% dospělých je infekce bezpříznaková, což napomáhá šíření infekce.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva
Předškolní péče
Tvrdíte, že je předškolní péče dostupnější. To je sice částečně pravda, ALE. Myslíte, že je to vaše zásluha? Není to náhodou proto, že se rodí čím dál méně dětí? A pak dostupnější také není pro všechny. Vzniká sice řada soukromých školek, dětské skupiny apod., ale máte ponětí, kolik stojí? Proč na n...
Další články z rubriky

11:27 Správa železnic: Závěrečná fáze obnovy Fantovy budovy
Správa železnic pokračuje v rekonstrukci vnitřních prostor Fantovy budovy na pražském hlavním nádraž…
- 7:14 AMSP: Nepřiměřené náklady a právní nejistota
- 22:08 Správa jeskyní: Sochařská výstava v Zbrašovských jeskyních
- 19:15 ČEZ: Za první pololetí připojeno 9084 fotovoltaických elektráren
- 16:13 BESIP: Za nebezpečné odbočování 4 body a pokuta až 10 tisíc
- 11:17 HZS: Hasiči v pátek zasahovali u stovek událostí