Fakultní nemocnice Hradec Králové upozorní na problematiku proleženin

26.10.2017 17:15

Fakultní nemocnice Hradec Králové připravuje na 31. října 2017 preventivně-vzdělávací akci zaměřenou na problematiku dekubitů (proleženin). Zájemci, laická veřejnost, budou mít od 8:00 do 11:00 hodin v hale pavilonu interních oborů (budova č. 10) šanci získat více informací o možné prevenci a nutnosti včasné léčby. FN HK akci pořádá u příležitosti světového dne Stop dekubitům, který letos připadá na 16. listopad.

Fakultní nemocnice Hradec Králové upozorní na problematiku proleženin
Foto: fnhk.cz
Popisek: Fakultní nemocnice Hradec Králové
reklama

Odborníci poskytnou veřejnosti informace o problematice vzniku dekubitů, k vidění budou i speciální pomůcky, které v boji proti proleženinám pomáhají, například matrace do postelí, podložní kostky či patičky a mnohé další. Lidé se dozví i to, že mezi základní pravidla prevence patří polohování pacientů, sledování rizikových míst, péče o pokožku a vyvážená strava.

Proleženiny přes veškerou dostupnou péči vznikají nejen v domácím prostředí, ale u zhruba tří až pěti procent pacientů také v nemocnicích. „Vzhledem k tomu, že následná léčba je velmi finančně i časově náročná a někdy neúspěšná, je třeba o prevenci a moderních postupech léčby dekubitů vzdělávat i laickou veřejnost,“ říká Mgr. Dana Vaňková, náměstkyně pro ošetřovatelskou péči FN HK.

Problematice dekubitů bude věnován také odpolední seminář „STOP dekubitům“, který je určený pro zdravotnické profesionály nejen z FN HK, ale také pro zájemce z okolních zdravotnických zařízení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Muzeum skla a bižuterie: Dárek ke dni dětí

9:01 Muzeum skla a bižuterie: Dárek ke dni dětí

V pondělí 1. června od 10 do 18 hodin se v rámci Mezinárodního dne dětí mimořádně otevřou dveře Muze…