Finanční a ekonomický institut: Centrální banky vyrábí moc peněz, říká ekonom ING Jakub Seidler

27.05.2016 8:57 | Zprávy

Krize ukázala, že řada ekonomických teorií, které se považovaly za dané, neplatí. Byl omyl si myslet, že spotřebu na dluh lze dělat dlouhou dobu. Centrální banky vyrábí už moc peněz. V rozhovoru pro Finanční a ekonomický institut (FAEI) to potvrdil hlavní ekonom ING Jakub Seidler.

Finanční a ekonomický institut: Centrální banky vyrábí moc peněz, říká ekonom ING Jakub Seidler
Foto: Finanční a ekonomický institut
Popisek: Finanční a ekonomický institut

Podle něho centrální bankéři pořád dodávají spoustu nových peněz do systému. „To automaticky vede k investicím do trhů, které se začnou přehřívat, a když zase přijde korekce, vyvolá to obavy, nejistotu. Ekonomiku to může nepříznivě zasáhnout. Řada centrálních bankéřů to dělá už příliš dlouho,“ řekl Seidler.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Změna Evropy

Zajímalo by mě, jak přesně to myslíte, že se společná Evropa musí měnit? Tvrdíte, že je třeba posílit konkurenceschopnost, bezpečnost, energetickou odolnost. Nemyslíte ale, že právě v tom ale EU dost selhává a je čím dál slabší?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

České dráhy: Banány definitivně končí, přestavba se neuskuteční

11:27 České dráhy: Banány definitivně končí, přestavba se neuskuteční

V minulém týdnu padlo definitivní rozhodnutí o osudu legendárních rychlíkových lokomotiv řad 150.2 a…