Finanční správa: Čas na podání daňového přiznání k daním z příjmů se krátí, elektronicky ho lze podat do 2. května

27.04.2025 16:13 | Tisková zpráva

Finanční správa připomíná konec lhůty pro elektronické podání daňového přiznání k daním z příjmů. Letos připadá na pátek 2. května 2025. Nejpozději tento den musí být daň také uhrazena. Daňové přiznání lze elektronicky podat například prostřednictvím portálu MOJE daně nebo datovou schránkou.

Finanční správa: Čas na podání daňového přiznání k daním z příjmů se krátí, elektronicky ho lze podat do 2. května
Foto: financnisprava.cz
Popisek: Finanční správa ČR - logo

Trend nárůstu digitalizace daňových podání pokračuje. Poplatníci sází na online: Fyzické osoby již 60 %, firmy téměř 100 %.

Dosud finanční úřady obdržely 1 997 389 daňových přiznání. Podíl elektronicky podaných přiznání prozatím v souhrnu činí téměř 65 %. Právnické osoby podávaly téměř výhradně elektronicky. Rovněž u fyzických osob převládala elektronická podání, z celkového počtu 1 763 613 přiznání bylo elektronicky podáno 60 %. 

Možnost podat přiznání k daním z příjmů v listinné podobě na papírovém formuláři skončila v úterý 1. dubna 2025. Pro elektronické podání je však lhůta delší o jeden měsíc a končí první pracovní den v květnu, tedy v pátek 2. května 2025. 

Elektronické podání: praktický přehled možností 

Podat daňové přiznání elektronicky je možné několika způsoby:

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Andrej Babiš byl položen dotaz

Dobrý den pane Babiši.

Pokud vyhrajete volby a sestavíte vládu , postavíte se proti EU a prosadíte, aby v naší zemí nebyly zavedeny plánované povolenky pro domácnosti ,které zdraží vše ,spustí novou vlnu inflace a zhorší energetickou chudobu? Prosím jasnou odpověď. Děkuji .

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo spravedlnosti proti vydání elektroniky dárci

22:03 Ministerstvo spravedlnosti proti vydání elektroniky dárci

Ministryně spravedlnosti Eva Decroix podává stížnost pro porušení zákona proti vydání elektroniky dá…