Finanční správa: Dnes je poslední termín pro odevzdání daňového přiznání v prodloužené lhůtě

1. 7. 2019 14:33

1. červenec 2019 je poslední řádný termín pro odevzdání daňových přiznání pro poplatníky daně z příjmů za rok 2018. Tento den je zároveň posledním dnem lhůty pro úhradu daně. V prodloužené lhůtě podávají přiznání poplatníci, kterým přiznání zpracovává daňový poradce, případně mají lhůtu prodlouženou ze zákona.

Finanční správa: Dnes je poslední termín pro odevzdání daňového přiznání v prodloužené lhůtě
Foto: financnisprava.cz
Popisek: Finanční správa ČR - logo
reklama

K dnešnímu dni přijala Finanční správa celkem 2 744 166 přiznání. Fyzické osoby jich podaly 2 292 248, právnické osoby odevzdaly 451 918 podání.

„Jestliže daňový poplatník nestihne přiznání odevzdat dnes, může ho podat ještě v nejbližších dnech. Daňový řád totiž toleruje zpoždění s podáním přiznání do pěti pracovních dnů po stanovené lhůtě, tedy do 9. července 2019,“ uvedla generální ředitelka Finanční správy Tatjana Richterová.

K pohodlnějšímu podání daňových přiznání mohou poplatníci využít elektronického podání prostřednictvím aplikace Elektronická podání pro Finanční správu, která je dostupná na www.daneelektronicky.cz. Výhodou podání touto cestou je průvodce, který pomůže s celým procesem vyplnění, provede automatické výpočty a zkontroluje správnost vyplněných údajů.

Generální finanční ředitelství upozorňuje, že pokud má daňový subjekt nebo jeho zástupce zpřístupněnou datovou schránku nebo má zákonem uloženou povinnost mít účetní závěrku ověřenou auditorem, je povinen podat daňové přiznání pouze elektronicky. A to buď prostřednictvím zmíněné aplikace, nebo přes datovou schránku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČOI: Kontroly nabíječek baterií potvrdily ve většině případů nedostatky

22:27 ČOI: Kontroly nabíječek baterií potvrdily ve většině případů nedostatky

USB nabíječky, nabíječky pro notebooky a pro dobíjecí baterie jsou spotřebiteli hojně využívány. Čes…