Finanční správa: Energetická krize ve vztahu k převodním cenám

24.12.2022 21:42 | Tisková zpráva

Skokový růst cen základních energetických zdrojů, ke kterému v současné době dochází, ovlivňuje veškeré sféry společenského a hospodářského života a pociťujeme jej všichni bez rozdílu, občané, nezávislé podniky i nadnárodní korporace.

Finanční správa: Energetická krize ve vztahu k převodním cenám
Foto: financnisprava.cz
Popisek: Finanční správa ČR - logo

V prostředí nadnárodních korporací vyvstávají otázky, jak toto navýšení cen promítnout do vnitroskupinových transakcí. Diskutována je zejména otázka zohlednění či nezohlednění těchto narůstajících nákladů v konstrukci převodní ceny nízkorizikových entit vůči ostatním podnikům ve skupině.

Současnou energetickou krizi lze přirovnat k období COVID-19, kdy docházelo také k růstu nákladů v důsledku pandemické situace. Je proto na současnou situaci nutné nazírat obdobnou optikou, jako v případě klíčových otázek obsažených v Informaci GFŘ k dopadům pandemie COVID-19 na převodní ceny (ZDE), jehož výchozím zdrojem byl materiál OECD rozebírající danou problematiku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Pojišťovna

Paní poslankyně, četla jsem zde přepis vašeho projevu ve sněmovně, kde vynášíte do nebes VZP. Já jsem pojištěna u jiné pojišťovny. V čem je podle vás VZP lepší než všechny ostatní pojišťovny? Jak jsem to četla, napadlo mě, že bych k ní přešla, proto se i ptám. Děkuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: 8,2 %  činil loni růst investic do dlouhodobého majetku

19:20 ČEZ: 8,2 % činil loni růst investic do dlouhodobého majetku

Číslo týdne