V první variantě si mohou poplatníci uplatnit vyšší limit výdajového paušálu „zastropovaného“ částkou 2 mil. korun zdanitelného příjmu, ze kterého je výdajový paušál počítán, současně si však nemohou uplatnit slevu na dani na manžela/manželku, jehož/jejíž příjmy nepřesáhly částku 68 tis. korun ročně, ani daňové zvýhodnění na děti, i kdyby jinak splňovali zákonné podmínky pro jejich uplatnění.
Ve druhé variantě si slevu na manžela/manželku ve výši 24 840 Kč i daňové zvýhodnění na děti poplatníci uplatnit mohou, pokud splňují zákonné podmínky pro jejich uplatnění, ale musí použít nižší limit výdajového paušálu „zastropovaného“ částkou 1 mil. korun zdanitelného příjmu, ze kterého je výdajový paušál počítán.
|
|
Uplatňují výdaje procentem z příjmů |
Maximální částka uplatnitelného výdaje (1. varianta) Tento článek je uzamčenČlánek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL
+
ParlamentníListy.cz
box PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz sledujte PL na Facebooku Centrum pravidel a procesů ParlamentníListy.czreklama
Kateřina Stojanová byl položen dotaz
Vy to řešíte žalobouAle co zákoně vyřešit problém, že když se někdo dostane do dluhů (jako třeba manžel ministryně Mrázové) majetek, který v době, který měl, když dluhy vznikly, bude moc být rozhodnutím soudu použit na splacení dluhu, a to i tehdy, když ho účelově převede na někoho jiného? Asi to nebude snadné právě oš... Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.
Další články z rubriky
10:17 NÚLK: Festival není prostorem pro politickou agitaciStanovisko organizátora MFF Strážnice
reklama
reklama
|


