Finanční správa poskytuje webové aplikace namísto interaktivních formulářů

20.01.2022 12:47 | Tisková zpráva

Finanční správa informuje veřejnost o změně nejen v oblasti formulářů závislé činnosti. Namísto interaktivních formulářů PDF vytváří Finanční správa pro vyplnění formulářů jednoduché webové aplikace (např. Oznámení o vstupu do paušálního režimu, Žádost o poskytnutí kompenzačního bonusu). Nově lze takto vyplnit i Vyúčtování daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti nebo Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti, sražených zálohách na daň a daňovém zvýhodnění.

Finanční správa poskytuje webové aplikace namísto interaktivních formulářů
Foto: financnisprava.cz
Popisek: Finanční správa ČR - logo

Hlavní výhodou webové aplikace proti interaktivnímu PDF formuláři je provedení poplatníka celým procesem vyplňování daného formuláře v uživatelsky přívětivém prostředí s kontextovou nápovědou. Nechybí ani zabudované kontroly zadávaných údajů a vazeb. Po vyplnění webová aplikace umožní vytvoření přehledně vyplněného formuláře v podobě PDF dokumentu. 

Přechod z interaktivních formulářů na webové aplikace nastane v budoucnu i u dalších formulářů, které nebudou dostupné prostřednictvím aplikace Elektronická podání pro Finanční správu (EPO), a to s ohledem na podporování uživatelské přívětivosti a digitalizaci služeb Finanční správy. Vybrané interaktivní formuláře pak už nebudou ze strany Finanční správy podporovány. 

Dostupné webové aplikace a formuláře jsou k dispozici na webu Finanční správy: Finanční správa (financnisprava.cz) | Daně | Daňové tiskopisy.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomio Okamura byl položen dotaz

Co je podle vás příčinou vašeho neúspěchu?

Podle mě to souvisí i s tím, že se jste chytli papalášské manýry. Už jsem to třeba psala panu Fialovi, když tvrdil, jak je neetické někomu odebrat náhrady, když nepracuje a co myslíte, odpověděl mi alespoň? Ne. Vám už také většina z nás nestojí ani za odpověď. Dřív jste byli mnohem otevřenější. Naví...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

AOPK ČR: Akce v terénu, které pořádá Dům přírody Brd, si navštěvníci oblíbili

20:48 AOPK ČR: Akce v terénu, které pořádá Dům přírody Brd, si navštěvníci oblíbili

Dům přírody Brd v létě oslaví rok od svého otevření. Lidé si do nového návštěvnického střediska hned…