Finanční správa převede 33 finančních úřadů do optimalizovaného režimu

18.09.2019 17:48 | Zprávy

Finanční správa po "letním" jednání se starosty a starostkami obcí, kterých se týká optimalizace finančních úřadů, dospěla k rozhodnutí, že v prvním pololetí roku 2020 bude v rámci zvýšení efektivity převedeno do optimalizovaného režimu celkem 33 finančních úřadů.

Finanční správa převede 33 finančních úřadů do optimalizovaného režimu
Foto: financnisprava.cz
Popisek: Finanční správa ČR - logo

V původním návrhu Finanční správa plánovala optimalizovat 34 finančních úřadů, nicméně se po důkladné analýze (ZDE) rozhodla zachovat Územní pracoviště v Litvínově ve stávajícím režimu. V rámci tohoto opatření nebude zrušeno žádné pracoviště finančního úřadu, pouze budou dále fungovat v rámci tzv. režimu 2+2.

Rozsah služeb, které v současnosti územní pracoviště pro občany poskytují, zůstane stejný. Služby budou standardně poskytovány v úřední dny pondělí a středu, tedy minimálně dva dny v týdnu a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci Finanční správy. „V období podávání daňových přiznání, případně dalších důležitých obdobích po dohodě s příslušným finančním úřadem, je Finanční správa schopna a připravena posílit územní pracoviště tak, aby byly zajištěny plnohodnotné služby zvýšenému počtu daňových poplatníků, kteří ho navštíví ať již v souvislosti s podáním daňového přiznání nebo z jiného důvodu v rámci správy daní,“ uvedla generální ředitelka Finanční správy Tatjana Richterová s tím, že po určité době je Finanční správa připravena změny znovu společně vyhodnotit a v případě objektivních důvodů upravit režim pracoviště.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Emisní povolenky

Také s nimi nesouhlasím a snad zavedeny nebudou. Ale upřímně, co může pro nás jejich nezavedení znamenat? Dost pochybuji, že když je nezavedeme, EU nad tím jen mávne rukou.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Skupina ČEZ je největší energetická firma v Evropě

14:54 Skupina ČEZ je největší energetická firma v Evropě

Číslo týdne