Garance místa v mateřské škole už od září 2017

26.11.2016 20:09

Novela školského zákona přináší kromě jiného povinnost obcím určit spádové oblasti pro mateřské školy. To má rodičům čtyřletých dětí zajistit od 1. září 2017 místo v mateřské škole minimálně v místě jejich bydliště.

Garance místa v mateřské škole už od září 2017
Foto: Hans Štembera
Popisek: Děti - ilustrační foto

Rodiče mají samozřejmě stále možnost přihlásit své dítě do jakékoli jiné mateřské školy. O přijetí dítěte, tak jako doposud, rozhoduje ředitelka mateřské školy.

Novela školského zákona pak zajistí od roku 2018 také místo v mateřské škole pro děti tříleté a od roku 2020 dětem dvouletým. Rodiče tak budou mít jistotu, že jejich děti budou do mateřských škol přijaty. 

„Nárok na umístění dětí v mateřské škole ale neznamená, že všechny děti budou do spádové mateřské školy také docházet. Stále bude na rozhodnutí rodičů pro jaké zařízení se rozhodnou. Pořád platí, že pokud bude mít jakákoli mateřská škola volné kapacity, může i nadále přijímat děti z jiné spádové oblasti,“ vysvětluje ministryně školství Kateřina Valachová.

Z analýzy MŠMT vyplývá, že v drtivé většině okresů České republiky budou kapacity mateřských škol v následujících letech pro docházku dětí od dvou let až do věku zahájení povinné školní docházky dostačující. Mimo jiné tomu pomáhá program MŠMT na zvyšování kapacit míst v mateřských školách.  

Více zde.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nejnovější průzkum před Evropskými volbami ukazuje, že mohou překvapit strany, které se jasně vymezují proti nebo pro EU

16:20 Nejnovější průzkum před Evropskými volbami ukazuje, že mohou překvapit strany, které se jasně vymezují proti nebo pro EU

Nové subjekty typu Strana nezávislosti České republiky nebo Hlas Pavla Teličky mohou významně ovlivn…