Generali: Řidičáky na prázdniny jsou připraveny pro všechny plzeňské děti

11. 6. 2014 10:45

Stovky dětí z plzeňských škol a jejich rodičů se včera odpoledne sešly na náměstí Republiky v Plzni. Pozvala je pojišťovna Generali, aby jim pomohla prožít bezpečněji blížící se prázdniny. Každý ze školáků si odnesl svůj Řidičák na prázdniny.

Generali: Řidičáky na prázdniny jsou připraveny pro všechny plzeňské děti
Foto: Pojišťovna Generali
Popisek: Pojišťovna Generali
reklama

„Riziko úrazů dětí je v létě vyšší než během školního roku, o prázdninách podle našich statistik stoupá dokonce o 20 procent,“ připomíná oblastní ředitel pojišťovny Generali Vít Ratislav.

Děti proto s Řidičákem na prázdniny získaly zdarma zároveň doklad o uzavření sportovního a úrazové pojištění a pojištění odpovědnosti v hodnotě 500 korun.„S ohledem na nový Občanský zákoník roste význam pojištění odpovědnosti. Škodu, kterou mohou děti z neopatrnosti způsobit někomu jinému, kryje toto pojištění až do výše milionu korun,“ zdůrazňuje Vít Ratislav.

Akce začala už dopoledne na dopravním hřišti 33. základní školy ve Skvrňanech. Díky partnerům, mezi které patřili městští strážníci, dobrovolní hasiči nebo preventisté Besipu, si děti zopakovaly pravidla známá z dopravní výchovy, ale dověděly se i mnoho nového.

Strážníci a jejich asistenti je upozornili na nejčastější chyby, kterých se mohou dopustit v silničním provozu. Hasiči zase v praxi předvedli, jaké škody umí napáchat oheň a poradili, jak jej nejlépe uhasit.

Odpoledne si pak mohl každý příchozí vyzkoušet na simulátoru Generali, jaké pocity prožívá posádka havarovaného auta, nebo zažít ve speciálním hasičském stanu, jak obtížné je zorientovat se v bytě, v němž vypukl požár.

Pokud jste se svými dětmi nestihli dorazit včera na náměstí Republiky, nevadí. Stačí, když do konce června navštívíte plzeňské oblastní ředitelství pojišťovny Generali na Anglickém Nábřeží 1. Test s dětmi vyplníte na místě a získáte zdarma Řidičák na prázdniny s pojištěním v hodnotě 500 korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Pojišťovna Generali
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihočeský kraj: O cyklisty bude opět velmi dobře postaráno

8:24 Jihočeský kraj: O cyklisty bude opět velmi dobře postaráno

Rada Jihočeského kraje dnes na svém zasedání doporučila schválit individuální dotaci pro Nadaci Jiho…