Generálním partnerem projektu Ocenění Českých Podnikatelek je od letošního roku ČSOB

23.06.2015 15:26 | Zprávy

Na otázky nám odpovídala Michaela Lhotková, ředitelka Segmentu Firemního bankovnictví ČSOB.

Generálním partnerem projektu Ocenění Českých Podnikatelek je od letošního roku ČSOB
Foto: red
Popisek: Michaela Lhotková

Strategickým partnerstvím s Oceněním Českých Podnikatelek podporuje ČSOB specificky ženy-podnikatelky. Je tato aktivita projevem vaší dlouhodobé politiky?

Partnerství s OCP jako se sdružením podporující ženy podnikatelky je pro nás strategické, protože počet firem vlastněných ženami v posledních letech dramaticky roste. A my si těchto žen podnikatelek, které vybudovaly a řídí úspěšné firmy, velice vážíme a chceme je podporovat. Tato spolupráce je zároveň v souladu i s naší produktovou strategií, neboť ČSOB v rámci služeb platebního komfortu dlouhodobě podporuje moderní trendy, které podnikatelům a samozřejmě i podnikatelkám nejen usnadní práci. Vývoj a zavádění nových technologií do platebního styku vnímáme jako trend, který každoročně využívá stále větší počet podnikatelů i podnikatelek. Hlavním benefitem těchto trendů by pro podnikatele mělo být navýšení tržeb, získání nových klientů a u obchodních firem snížení množství nevyzvednutých objednávek. Proto jsme také začali pořádat společensko-odborná setkání podnikatelek v regionech, kde se snažíme ukazovat nové možnosti usnadňující a rozvíjející podnikání a bourat stereotypy v pohledu podnikatelů na bankovní instituce. Víme, že moderní technologie jsou klíčem k úspěchu. Jenom vloni vzrostl počet našich klientů z řad podnikatelů, kteří využívají nových platebních metod o 17 %. Proto vítáme možnost přispět i touto cestou k našemu cíli – usnadnit a pomáhat rozvíjet podnikání i českým ženám podnikatelkám.

Myslíte, že české podnikatelky potřebují pomoci vytvářením vhodného podnikatelského prostředí pro jejich rozvoj, nebo již takové prostředí existuje?

Počet žen podnikatelek sice v průběhu posledních let značně roste, ale stále jich je mnohem méně než mužů podnikatelů a „dámské“ firmy se zpravidla řadí k těm menším na trhu. Obecně totiž ženy začaly s podnikáním po revoluci mnohem později než muži. Nicméně v posledních letech se počet jimi vlastněných firem poměrně rychle zvyšuje, a tím se proměňuje i české podnikatelské prostředí. Ženy, které se vrhly na podnikání, čelí každý den specifickým výzvám, proto je také potřeba se jim více věnovat a více je podporovat. Je důležité jim ukázat, že jejich podnikání nemá omezení plynoucí z ženského přístupu, a že jsou jejich firmy konkurenceschopné v rámci do nedávna spíš mužského podnikatelského světa.

Jakým způsobem ještě českým podnikatelkám pomáháte? Nabízíte nějaké speciální produkty?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: az

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

K tomu vašemu sběru podpisů na kandidátky

Nepřijde mi to špatný nápad, ale na druhou stranu, to nemáte nic důležitějšího na práci, než sbírat podpisy? Zaznamenal jsem, že ke sběru dochází třeba i v době, kdy jedná Sněmovna. Proč je nesbíráte třeba o víkendu či ve volném čase? A když už sbíráte podpisy pro nominaci a pak logicky i hlasy pro ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo obrany: Generál Kutlvašr se dočkal důstojného pomníku

22:03 Ministerstvo obrany: Generál Kutlvašr se dočkal důstojného pomníku

V areálu bývalého Nuselského pivovaru v Praze 4 byl slavnostně odhalen pomník, který připomíná odkaz…