Greenpeace: Akce proti plastovému odpadu v projektu EKOvýzva

28.03.2018 11:56

Od dnešního dne se mohou lidé registrovat do projektu EKOvýzva a vybírat si, jakým způsobem by chtěli v dubnu změnit svoje návyky, aby snížili svou ekologickou stopu. K dispozici jsou jim nové webové stránky, které slouží jako platforma pro výměnu informací a tipů mezi účastníky. V minulých letech patřily mezi oblíbené výzvy omezení spotřeby živočišných produktů, minimum odpadu či měsíc bez palmového oleje.

Greenpeace: Akce proti plastovému odpadu v projektu EKOvýzva
Foto: Greenpeace ČR
Popisek: Greenpeace ČR, logo.

První EKOvýzva proběhla již v roce 2015 a impulsem pro její uspořádání byla debata o všudypřítomnosti plastového odpadu mezi dobrovolníky Greenpeace v Brně. Dodnes je EKOvýzva dobrovolnický projekt. Problém plastového znečištění je ovšem dnes ještě palčivější než tehdy, získává zaslouženou pozornost a věnují se mu i kampaně organizace Greenpeace po celém světě. Letos se budou lidé moci zapojit do startující kampaně proti jednorázovým plastům i v České republice, která v druhé polovině dubna naváže na EKOvýzvu.

Projekt EKOvýzva podporuje všechny, kteří vidí možnost změny svého každodenního chování tak, aby omezili negativní dopady na životní prostředí. Po dobu jednoho měsíce si každý může zkusit změnit své návyky, naučit se s nimi žít a vnímat pozitivně změnu ve svém chování vůči okolí. Stránky www.ekovyzva.cz jsou koncipovány jako blog, kde lidé po registraci píší o svých zjištěních a o každodenním životě s výzvou. V minulých ročnících se do projektu zapojovaly ročně stovky lidí a aktivně se podílely na pozitivní změně ve svém okolí.

Každá výzva má svého vyzyvatele nebo vyzyvatelku - osobu, která se rozhodne této výzvě dát svou tvář, důkladně se jí věnovat po celý měsíc, jít příkladem a být aktivní jak v komunikaci s účastníky, tak ve hledání řešení problémů, které výzva přináší. Další účastníci a účastnice si zvolí svoji výzvu a vyměňují si poznatky na webu EKOvýzvy. Letos na Den Země 22. dubna proběhne v Praze v Kasárnách Karlín promítání filmu Plastický oceán (A Plastic Ocean) a debata s vyzyvateli a vyzyvatelkami.

Letošní EKOvýzva bude trvat od 1. do 30. dubna, a bude tedy poprvé ohraničena jedním konkrétním měsícem. Dříve její začátek či konec určovaly termíny březnové Hodiny Země či dubnového Dne Země.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Jaroslav Bžoch byl položen dotaz

migrační pakt

Nepřijde vám divné, že se o migračním paktu hlasovalo těsně před volbami? A bude tedy ještě po volbách něco změnit nebo je to už hotová věc? Taky by mě zajímalo, nakolik se nás týká, protože Rakušan tvrdí, že tu máme uprchlíky z Ukrajiny, takže nebudeme muset přijímat další ani se nebudeme muset vyp...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

JCCR: V oblasti cestovního ruchu musíme zabrat, sousedé nám ubíhají mílovými kroky

19:15 JCCR: V oblasti cestovního ruchu musíme zabrat, sousedé nám ubíhají mílovými kroky

“Na čem nám ujíždějí sousedé” bylo tématem 8. ročníku největší konference cestovního ruchu v České r…