Alespoň základní znalosti fyziologických procesů přitom mohou páru v jejich snaze značně pomoci. Podle gynekologa a sexuologa MUDr. Pavla Turčana lidé například přeceňují četnost souloží či volbu sexuální polohy, naopak často podceňují zdravou životosprávu. Ta má přitom v procesu početí zásadní úlohu.
Nejčastější chybou je přílišná frekvence pohlavních styků
Při snaze o početí dítěte je dobré si uvědomit, že spermiím trvá více než 2 měsíce, než kompletně dozrají. Aby byly v ejakulátu více koncentrované a oplodnění schopné, je ideální mít pohlavní styk v plodném období ženy buď ob den nebo až ob dva dny. S touto informací však pracuje jen minimum párů. Většina lidí žije v přesvědčení, že čím častěji mají pohlavní styk v plodném období ženy, tím je vyšší pravděpodobnost otěhotnění. Tak to bohužel nefunguje. Při častém pohlavním styku se totiž nestačí dotvořit nové spermie, které by byly schopné vajíčko ženy oplodnit. Navíc pokud jsou spermie dobře životaschopné, několik dnů v těle ženy vydrží a na dozrání vajíčka dovedou vyčkat. Není tedy nutné trefit se přesně do ovulace.
Spermie se dají přirovnat k armádě, ty v první linii padnou

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva