HC Kometa Brno pomáhá pacientům svatoanenské nemocnice

15.08.2017 14:30

Jaromír Jágr, Patrik Eliáš, Zdeno Chára, Petr Čech a další hvězdy sportovního nebe nechyběly na velkolepé rozlučce Martina Havláta s kariérou. Jeden z nejlepších českých hokejistů všech dob uspořádal benefiční akci s názvem MARTIN HAVLÁT & MISTŘI DĚTEM, v jejímž rámci se Havlát Team utkal s mistrovskou Kometou.

HC Kometa Brno pomáhá pacientům svatoanenské nemocnice
Foto: FNUSA
Popisek: FNUSA

Celá akce měla charitativní podtext. Výtěžek 1,2 mil Kč putuje na podporu mládežnických hokejových klubů formou zakoupení výstroje a na Nadační fond Kometa, který podporuje rodiny s dětmi s poruchou autistického spektra.

Nyní jdou dresy obou výběrů do aukce. Výtěžek z aukce dresů bude věnován na obnovu lůžek pro pacienty Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně. Aukce byla spuštěna včera a potrvá do 4. září 2017.

„V rámci péče o naše pacienty se snažíme zároveň zlepšovat kvalitu a bezpečnost prostředí, v kterém pacienti pobývají. V tomto směru je zájmem nemocnice postupná výměna starších mechanických lůžek za lůžka elektrická, která jsou nejen bezpečnější pro pacienta, ale ulehčí i práci personálu,“ sdělila Petra Veselá, tisková mluvčí FNUSA záměr využití finančních prostředků.

Pořízením nemocničních lůžek dojde nejen k inovaci a modernizaci vybavení, ale především ke zkvalitnění péče o naše pacienty. V této chvíli by bylo třeba obnovit asi 390 nemocničních lůžek, která jsou 10 a více let starší, přičemž nejstarší lůžka mají i přes 40 let. Cena jednoho nemocničního lůžka, vč. matrace, nočního stolku a stojanu na infuzi se pohybuje kolem 50 tis. korun.

„Ze strany HC Kometa Brno se nejedná o první a ojedinělou akci, kterou je naše nemocnice podporována. Již v minulosti byly z charitativní činnosti HC Kometa Brno pro naše pacienty zakoupeny rehabilitační pomůcky nebo lůžka,“ doplnil Martin Pavlík, ředitel nemocnice a dodal: „chtěl bych poděkovat Martinovi Havlátovi, nejen jako ředitel nemocnice, pro kterou výtěžek z této aukce bude směřován, ale také jako bývalý spoluhráč a kamarád za jeho přístup a snahu pomoci těm, kteří to potřebují.“

Více ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Povodí Labe: Revitalizace ramene Jordán u Týniště nad Orlicí

20:51 Povodí Labe: Revitalizace ramene Jordán u Týniště nad Orlicí

Státní podnik Povodí Labe zahajuje revitalizaci ramene Jordán na Orlici u Týniště nad Orlicí. V rámc…