HK ČR nesouhlasí s výší kauce pro distributory pohonných hmot

09.03.2013 14:33

Hospodářská komora České republiky (HK ČR) dlouhodobě vyjadřuje svůj nesouhlas s poslaneckým návrhem, který zavádí kauci pro podnikatele ve výši 20 mil. Kč na distribuci pohonných hmot. S takovým stanoviskem vystoupil prezident HK ČR Petr Kužel na schůzi Hospodářského výboru Poslanecké sněmovny, na které se dne 6. března projednával i poslanecký návrh novely zákona č. 311/2006 Sb. o pohonných hmotách.

HK ČR nesouhlasí s výší kauce pro distributory pohonných hmot
Foto: Archiv
Popisek: Hospodářská komora - logo

 

„Hospodářská komora České republiky podporuje opatření, která umožní efektivnější odhalování a postihování daňových úniků ve všech oblastech, které jsou k nim náchylné. Potírání daňových úniků, které u pohonných hmot postihují zhruba 15 % trhu, je i prioritou HK ČR. Zásadní problém však vidíme ve výši kauce 20 milionů korun pro distributory pohonných hmot,“ sdělil prezident HK ČR.
 
Prezident HK ČR na jednání navrhl možná řešení, jak se s výší kauce vypořádat tak, aby případná novela zákona nebyla likvidační pro řadu menších subjektů.
 
„Již několikrát jsme navrhovali stanovení výše kauce někde okolo 10 milionů korun z důvodu zachování rovnosti mezi malými a středními podnikateli a velkými firmami. Rovněž by se mohlo najít řešení týkající se základu výše obratu firmy za předešlé období. Jednalo by se o obdobný princip jako v případě podání daňového přiznání a záloh na příští období. I to za podnikatele navrhuje HK ČR,“ řekl prezident Kužel.
 
Hospodářská komora České republiky se domnívá, že opatření, která dopadají na velké i malé podniky, musí být proporcionální, aby nezpůsobovala diskriminaci. Novela zákona o  pohonných hmotách by rovněž měla navazovat na širší odbornou debatu, přičemž by měl být důkladně zvážen také termín nabytí její účinnosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: komora.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Autodrom Most: Do Mostu se vrací bezplatný kurz pro motorkáře, ještě jsou volná místa

14:49 Autodrom Most: Do Mostu se vrací bezplatný kurz pro motorkáře, ještě jsou volná místa

Zdokonalovací kurz pro motocyklisty, který je součástí dlouhodobého projektu „Učme se přežít“, se po…