„Turecko je pro Českou republiku neskutečně zajímavým trhem, o čemž mimo jiné svědčí aktivní působení řady českých podniků. Vše ukazuje na fakt, že velkou šanci na úspěch tu mají tradiční obory, zejména strojírenství, velký zájem je ale také o technologie pro výrobu elektrické energie. Jedná se však o vysoce konkurenční trh. Právě zde se proto ukazuje, jak moc je do budoucna důležité hledat synergie mezi českými a tureckými firmami,“ říká Bořivoj Minář, vedoucí podnikatelské delegace a člen představenstva HK ČR. Výše zmíněné potvrzuje i Monika Ryplová, obchodní ředitelka společnosti FER Kladno s.r.o., která v Turecku působí již od roku 2005. „Turecko je významnou zemí s neuvěřitelnými možnostmi. K tomu se také jedná o bránu na jinak těžko dostupné trhy. S tureckou snahou a nadšením, naším trpělivým chápáním, důsledností a respektem si společně můžeme sáhnout na velké cíle,“ komentuje Ryplová.
Další firmou, která je členem podnikatelské delegace, a která má s Tureckem nemalé zkušenosti, je i společnost Kinstellar. „Turecko pro nás bylo číslo jedna na seznamu zemí pro expanzi. Jde o optimální kombinaci dlouhodobě rostoucího trhu se spoustou obchodních příležitostí pro nás, pro naše české klienty a projekty. Kancelář v Istanbulu funguje od roku 2010 a z našeho pohledu její otevření překonalo počáteční očekávání. Jedná se o ideální odrazový můstek do střední Asie. Za sebou máme mimo jiné přípravu a realizaci jednoho z tureckých jaderných projektů. Aktuálně pracujeme na dalších projektech v oblasti energetiky, realit a finančnictví,“ komentuje Kamil Blažek, partner společnosti Kinstellar.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: komora.cz