Hasičský záchranný sbor slavnostně otevřel novou stanici v Čáslavi

07.03.2016 18:36

Koncem týdne byla ve Vrchovské ulici v Čáslavi slavnostně otevřena nová stanice profesionálních hasičů.

Hasičský záchranný sbor slavnostně otevřel novou stanici v Čáslavi
Foto: udalosti112.cz
Popisek: Hasičský záchranný sbor ČR - logo

Zájem o zcela novou stavbu byl veliký, a tak ředitel HZS Středočeského kraje plk. Ing. Miloslav Svatoš a ředitel územního odboru Kutná Hora plk. Ing. Jiří Pokorný přivítali na slavnosti mnoho hostů. Spolu se středočeským hejtmanem Ing. Milošem Peterou, náměstkem ministra průmyslu a obchodu Ing. Jiřím Havlíčkem, MBA, náměstky generálního ředitele HZS ČR brig. gen. Ing. Milošem Svobodou a brig. gen. Ing. Františkem Zadinou a s předsedou představenstva firmy Bursík Holding, a.s., generálního dodavatele stavby, Ing. Jaroslavem Bursíkem, pak přestřihli pásku a oficiálně uvedli stanici do provozu.

Původní stanice čáslavského profesionálního sboru sídlila od počátku 70. let minulého století v centru města za radnicí a měla především nevhodné umístění vzhledem k úzkým uličkám v okolí, což bylo nepříjemné hlavně při výjezdech k událostem. Navíc se v dané lokalitě pohybovalo hodně chodců, včetně dětí z nedaleké základní školy. Současná stanice je situována na severovýchodním okraji města na přivaděči k hlavnímu silničnímu obchvatu Čáslavi, což je strategicky velice výhodné.

Nová stanice HZS Čáslav vyrostla doslova na zelené louce za bezmála 32 milionů korun z finančních prostředků ministerstva vnitra. „Vlastní výstavba trvala devět měsíců a myslím, že na výsledek můžeme být právem pyšní,“ konstatoval kutnohorský ředitel Jiří Pokorný. „Stanice se opravdu povedla a klidně by mohla být prototypem podobných objektů, které budou u nás v republice vznikat v dalších letech.“ Výrazně se na celé výstavbě podílelo i město Čáslav, které zainvestovalo projektovou dokumentaci a jako dar ji předalo HZS Středočeského kraje. „Spolupráce s vedením radnice je dlouhodobě výborná, například i pozemek pro celý areál nám magistrát odprodal za symbolickou sumu,“ dodal Jiří Pokorný.

„I mně se nová čáslavská stanice moc líbí,“ připojil se k hodnocení krajský ředitel Miloslav Svatoš. „Ani jsem nechtěl uvěřit, že se sem nastěhovali už před vánočními svátky, když tu ještě v polovině února byla jen betonová základová deska. Jen mám v porovnání se starou stanicí strach, jestli si tady kluci nepřipadají jako v bludišti,“ doplnil šéf středočeských hasičů s úsměvem.

Pro veřejnost bude nová stanice HZS Čáslav otevřena v pátek 8. dubna a v sobotu 9. dubna od 8 do 17 hodin - POZVÁNKA.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

PROFI CREDIT Czech: Zimní sporty provozuje více než polovina Čechů

14:50 PROFI CREDIT Czech: Zimní sporty provozuje více než polovina Čechů

Podle průzkumu Nielsen Admosphere pro společnost PROFI CREDIT provozuje zimní sporty 55 % Čechů. Nej…