Hejtman Zimola předal Terezce Tomšovicové z Protivína zlatý přívěsek

22.02.2016 19:21

Zlatý přívěsek s řetízkem předal hejtman Jiří Zimola prvnímu jihočeskému miminku roku 2016 Terezce Tomšovicové z Protivína na Písecku. Na městském úřadu si jej v pondělí 22. února převzala maminka Pavlína Tomšovicová, kterou doprovázeli manžel Jan a syn Honzík.

Hejtman Zimola předal Terezce Tomšovicové z Protivína zlatý přívěsek
Foto: kraj-jihocesky.cz
Popisek: Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola

„Stejně jako každému prvorozenému Jihočechovi jsem popřál i Terezce hodně štěstí, zdraví a aby se jí na tomto světě líbilo. Rodičům pak přeji hodně trpělivosti při její výchově,“ uvedl Zimola.

Terezka se narodila 1. ledna v 0.39 hodin v písecké nemocnici. Tento okamžik ji bude připomínat přívěsek, na jehož lícové straně je uvedeno její jméno, nápis 1. občánek Jihočeského kraje a obrázek kočárku s datem 2016. Na rubové straně jsou hodiny, jejichž ručičky uvádějí čas, kdy přišla na svět a datum 1. 1. 2016. Maminka dostala od hejtmana pugét květin a tatínek láhev jihočeské pálenky. Bratr Terezky Honzík si ze setkání odnesl sadu deskových her, pastelky, vodovky či pohádkovou knížku.

První miminko roku 2009 mezitím už začalo chodit v Bernarticích do školy

Nad tím, jestli bude Terezka prvním miminkem letošního roku, Pavlína Tomšovicová vůbec nepřemýšlela. „Čekala jsem, že se narodí ještě loni. K tomu štěstí, které nás potkalo, je tohle takový malý bonus,“ dodala s tím, že bratr Honzík se o sestřičku hezky stará.
Honzík se prý s tatínkem těšili na Terezku společně. „Zda bude, či nebude prvním jihočeským miminkem, jsem moc neřešil. Hlavně mi šlo o to, aby byly obě holky v pořádku,“ řekl spokojený otec Jan Tomšovic.

Dárky předával hejtman tradičně se zpožděním, aby se mohla maminka i miminko dostatečně zaklimatizovat. „Jestli dobře počítám, tak jsem již takto přivítal celkem devět miminek, protože v roce 2014 byla prvními narozenými Jihočechy dvojčata,“ dodal Zimola.

Prvním miminkem, které Zimola v roli hejtmana vítal do života, byl v roce 2009 Honzík Mudruňka. Loni v září se s ním setkal znovu, když Honzík nastupoval v Bernarticích na Písecku do I. třídy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

NP České Švýcarsko: Nezodpovědní návštěvníci způsobili požár

22:22 NP České Švýcarsko: Nezodpovědní návštěvníci způsobili požár

Požár lesa na Smrkovém kopci, zhruba 800 metrů severozápadně od Pravčické brány při hranici s Národn…