Hlavním železničním dopravcem na Vysočině zůstanou České dráhy

08.04.2019 14:17

Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek a generální ředitel Českých drah Miroslav Kupec v úterý v Jihlavě podepsali smlouvu o zajištění drážní základní dopravní obslužnosti na Vysočině na dalších 10 let.

Hlavním železničním dopravcem na Vysočině zůstanou České dráhy
Foto: red
Popisek: ČD - logo

„Kraj Vysočina vybral dopravce na základě přímého zadání. Hodnota desetiletého kontraktu je 6,3 miliardy korun. Hned na konci letošního roku se České dráhy zavazují aktivně vstoupit do integrace regionální dopravy a zapojit se do jednotného odbavování cestujících. Plánována je modernizace vozidlového parku,“ říká hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

České dráhy budou v grafikonu 2019/20 provozovat regionální železniční dopravu v závazku Kraje Vysočina na téměř 600 kilometrech železničních tratí s výkonem 4,3 mil. vlakokilometrů. V loňském roce využilo jejich služeb jen na Vysočině 10 milionů cestujících.

V Kraji Vysočina bude národní dopravce zajišťovat spoje na všech tratích, kromě turistických vlaků na trati č. 243. Díky nové dlouhodobé smlouvě může pokračovat v další modernizaci vozidel. Nejpozději od jízdního řádu 2023/2024 proto nasadí nová vozidla, která výrazně zvýší spolehlivost a komfort cestování. „Konkrétně se má jednat o pořízení šesti elektrických jednotek o kapacitě cca 145 míst k sezení a devíti motorových jednotek o kapacitě 120 míst k sezení. Nové soupravy budou klimatizované, bezbariérové, a to včetně WC, vybavené Wi-Fi sítí, bude možné jimi cestovat pohodlně s kočárky a zákazníkům bude k dispozici také audiovizuální informační systém,“ upřesňuje Miroslav Kupec, předseda představenstva a generální ředitel Českých drah.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hospodářská komora: 13. platy letos vyplatí svým zaměstnancům více firem než loni. Nejčastěji v rozmezí 18 až 38 tisíc korun

7:34 Hospodářská komora: 13. platy letos vyplatí svým zaměstnancům více firem než loni. Nejčastěji v rozmezí 18 až 38 tisíc korun

Navzdory očekávaného zpomalení růstu české ekonomiky 13. plat nebo odměnu v podobné výši za letošní …