Hnutí Brontosaurus: Český hokej pro Tibetské děti

04.04.2017 15:48

Malý Tibet leží v severní indii a je posledním místem na světě s nepotlačenou tibetskou kulturou. V zimě je zde -- 30 °C a oblast je 5 měsíců uzavřená okolnímu světu. Pro zkrácení dlouhých zimních dnů by organizace Brontosauři v Himalájích ráda umožnila tamní dětem hrát hokej. Jejich inciativu můžete podpořit přispěním do veřejné sbírky nebo jet do Malého Tibetu pomoci jako dobrovolník.

Hnutí Brontosaurus: Český hokej pro Tibetské děti
Foto: brontosaurus.cz
Popisek: Hnutí Brontosaurus

"Český hokej pro Tibetské děti je dlouhodobým projektem, který v postupných a koordinovaných fázích má zajistit, že děti z vesnice Mulbekh budou moc pravidelně hrát hokej" říká předseda organizace Brontosaurů v Himálajích Jiří Sázel, která ve vesnici Mulbekh pomáhá s rozvojem tamní školy Spring Dales Public School. "Tento rok chceme v rámci veřejné sbírky získat peníze na hokejové vybavení a stavbu hokejového hřiště. Hřiště chceme postavit v létě s partou dobrovolníků. Další dobrovolníci nám mohou pomoci při první výuce, které proběhne v lednu 2018. Čtvrtý rok naší spolupráce bychom rádi postavili první hokejový stadion v okrese a umožnili dětem jezdit na přátelské zápasy do hlavního města" dodává Sázel.

"V průběhu zimních prázdnin jezdíme s rodiči do hlavního města na návštěvu vzdálené rodiny. Je to 10 hodin autobusem, a tak to zvládneme jenom jednou ročně. Po příjezdu se můj bratranec rozhodl ukázat, jak hrají hokej. Už jsem slyšel, že se dá na ledě bruslit, ale hokej ! jsem viděl poprvé. Mohl jsem si to zkusit a střelil jsem i gól. Ostatní říkali, že když hraješ dobře, můžeš jet hrát do zahraničí. I když se setmělo, vůbec se nám nechtělo domů. Bylo by úplně super bychom měli u nás v Mulbekhu taky hokejové hřiště" popisuje své zážitky student školy Spring Dales Public School Stanzin Murup

Odborný dohled nad realizací projektu má hokejový trenér Marian Jelínek "Celý život jsem se inspiroval buddhistickým učením a jsem rád, že díky projektu Český hokej pro Tibetské děti mohu inspiraci vrátit zpět". "S hokejovým týmem HC Olymp bavíme diváky díky exhibičním zápasům. Jedním z našich snů je zahrát si přátelský zápas v Malém Tibetu, a proto bychom Český hokej pro Tibetské děti podpořili výdělkem z přátelského zápasu na podzim 2017" říká herec a zakladatel HC Olymp Martin Dejdar.

Brontosauři v Himálajích v průběhu posledních let ve spolupráci s obyvateli vesnice Mulbekh pomohli postavit nové školní třídy a internát, zvedli počet studentů ! z 80 na 240 a umožnili studentům dosáhnout nejlepších studijní! ch výsledků z celého okresu. Brontosauři v Himálajích získali 12 milionů Kč včetně darů od 14. Dalajlámy s tím jsou jedinou českou neziskovkou spolufinancovanou 14. Dalajlámou. Naši plánem je postavit ekologický školní kampus pro 350 dětí, ve které budou děti moderně vzdělávány s inspirací v Buddhově učení a vzdělání bude finančně lidem všech sociálních vrstev. Pevně věříme, že se nám díky předchozím výsledkům podaří také úspěšně zavést výuku hokeje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

AOPK ČR: Česká cena za architekturu udělena

20:34 AOPK ČR: Česká cena za architekturu udělena

Součástí soutěže byla i Zvláštní cena AOPK ČR. Tu získala rekonstrukce minipivovaru Trautenberk v Kr…