Horská služba: Historie, obnova a údržba tyčového značení v českých horách

14.10.2024 19:28 | Tisková zpráva

Tyčové značení má v českých horách dlouholetou tradici. Poprvé se s ním na mapách setkáváme koncem 17. a začátkem 18. století. V té době bylo vytvořeno jako orientační systém pro obyvatele těžko dostupných částí hor.

Horská služba: Historie, obnova a údržba tyčového značení v českých horách
Foto: Horská služba
Popisek: Horská služba, logo

Trasy, které jsou do dnešních dní tímto způsobem značeny, byly vedeny od prvopočátku v nejpříhodnějších terénních podmínkách a s důrazem na co nejbezpečnější přístup k objektům. V dnešní době jsou tyčované cesty určeny k bezpečnému pohybu v horách pro turisty, kteří je v zimním období navštíví.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Jaké informace máte na Turka od tajných služeb?

A jak je možné, že nikdo Turka neřešil, když byl zvolen do EP? To nikomu jeho chování nebo činy nevadili? Ano, byl zvolen občany, ale to i teď. tak proč se teď tak řeší? PS: Nejsem jeho volič ani ho nehájím, ale jde mi o princip, kterému nerozumím. Můžete mi to vysvětlit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Úřad vlády: Quantum Day 2025 potvrdil přední pozici že ČR v kvantových technologiích

13:21 Úřad vlády: Quantum Day 2025 potvrdil přední pozici že ČR v kvantových technologiích

Quantum Day 2025 potvrdil, že Česko si ve vývoji, výuce i zavádění kvantových technologií drží předn…