Hospodářská komora: Firmy se z Ománu vrací s vidinou skvělého byznysu

28.03.2019 18:23

Dnes končící podnikatelská mise do Ománu pod vedením Hospodářské komory přinesla českým firmám příslib širokého uplatnění v této rychle se rozvíjející zemi. Představitelé 35 firem se zúčastnili B2B jednání s ománskými partnery i zástupci tamní administrativy.

Hospodářská komora: Firmy se z Ománu vrací s vidinou skvělého byznysu
Foto: HK ČR
Popisek: Hospodářská komora České republiky
reklama

Výsledkem je konkrétní objednávka pobytu pro ománské klienty v českých lázních nebo tendr na dodávku polohovatelných lůžek pro největší nemocnici v ománské metropoli Maskatu. Předseda Česko-ománského výboru a předseda Zahraniční sekce Hospodářské komory Ilja Mazánek pak uskutečnil exkluzivní jednání s ománským úřadem pro civilní letectví v souvislosti s modernizací jednoho z tamních regionálních letišť. A ománská strana projevila o spolupráci s českými firmami vážný zájem.

„Bylo potěšující se osobně přesvědčit, jak dobré renomé české firmy v Ománu mají. Úspěšná jednání mezi našimi a tamními firmami a z nich plynoucí konkrétní kontrakty jsou toho nejlepším důkazem. Český průmysl má zkrátka co nabídnout. Ať již v oboru nových technologií, zdravotnického průmyslu nebo stavebnictví,“ řekl viceprezident Hospodářské komory Bořivoj Minář, který podnikatelskou delegaci do Ománu vedl.

Podnikatelé vedení Hospodářskou komorou na cestě do Ománu doprovázeli předsedu Senátu Parlamentu ČR Jaroslava Kuberu, který vyzdvihl vysokou ekonomickou úroveň této arabské země. „Samotného mě překvapilo, kolik příležitostí Sultanát Omán českým podnikatelům nabízí. I vzhledem k velmi dobré bezpečnostní situaci považuji Omán za skvělý odrazový můstek i pro byznys našich firem v celém regionu,“ dodal Kubera.

V průběhu mise pak Bořivoj Minář s Jaroslavem Kuberou slavnostně zahájili výstavu 30 Years Of Freedom připomínající 30leté výročí Listopadu 1989. Za expozicí stojí designér, autor loga Občanského fóra a zakladatel Česko-ománského výboru Hospodářské komory Pavel Šťastný.

Součástí výstavy jsou mimo jiné kopie korun nejvýznamnějšího českého krále a římského císaře Karla IV., který kdysi vládl celému křesťanskému světu a přivedl k rozkvětu hospodářství celého království. Proto má také Hospodářská komora ve svém novém logu právě symbol české královské koruny.

Hospodářská komora o prohlubování vztahů s Ománem usiluje dlouhodobě. Předseda Státní rady Sultanátu Omán Yahya Mahfoodh Salim Al-Manthri během loňské oficiální návštěvy ČR zavítal i do sídla Hospodářské komory v pražském Florentinu. Setkal se zde s prezidentem Hospodářské komory Vladimírem Dlouhým, se kterým hovořil mimo jiné o možnostech prohloubení česko-ománských vztahů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vězeňská služba: Nová dohoda o spolupráci se ZVJS Slovenska

18:30 Vězeňská služba: Nová dohoda o spolupráci se ZVJS Slovenska

Generální ředitel Vězeňské služby ČR Petr Dohnal navštívil Slovensko. Cílem krátké pracovní návštěvy…