Vyplývá to ze zpětné vazby vybraných lázeňských provozů, jejichž názor na státní pomoc po pandemii koronaviru Komora dva týdny po spuštění lázeňských poukazů zmapovala. Vouchery ministerstva pro místní rozvoj ve výši 4 tis. Kč řadě lázeňských provozů pomohly dostat se po uzavření provozů kvůli koronaviru z nejhoršího. „Na prázdninové měsíce nestačíme zpracovávat poptávku, v současnosti jsme skoro vyprodáni. Uvidíme, jaký bude vývoj na podzim a v zimě. Určitě se ale podařilo přilákat do lázní i novou klientelu, která pro nás může být potenciálem i do budoucna,“ uvedl generální ředitel Lázní Františkovy Lázně Josef Ciglanský.
Pohled na státní lázeňské poukazy nicméně není podle zjištění Hospodářské komory mezi podnikateli jednoznačný. Zejména zařízením, která si zajistila klientelu bez ohledu na státní pomoc, komplikují vouchery byznys, protože nejsou schopna zdaleka všem požadavkům vyhovět. „Zájem hostů, kteří by rádi využili státní vouchery ke strávení krátké dovolené, je pro nás v současné době spíše problémem. Požadavkům nemůžeme ve většině případů vyjít vstříc, protože naše kapacita je v současnosti plná a musíme hosty, ač neradi, odmítat,“ uvedla Ivana Gračková zastupující Sanatorium Klimkovice.
Řadě lázní také vadí, že se ministerstvo pro místní rozvoj do voucherů pustilo překotně a bez důkladné přípravy, jakkoliv snahu vlády oceňují. Dobrá myšlenka narážela např. na chybějící metodiku. „Ministerstvo pro místní rozvoj v počátku projektu nerozeslalo přihlašovací kódy do systému, natož aby lidem jasně řeklo, co mohou od programu čekat a jaké jsou podmínky pro jeho uplatnění. To teď bohužel odnášejí pracovníci lázní, kteří musí čelit naštvaným zákazníkům, na které se nedostalo,“ potvrzuje prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV