Hospodářská komora připomíná 30 let svobody a svobodného podnikání

26. 3. 2019 11:26

Po přemalování Lennovovy zdi na pražské Kampě během pondělka minulého týdne Hospodářská komora České republiky a Senát Parlamentu České republiky včera v prostorách v prostorách Ománského parlamentu v Maskatu slavnostně zahájily výstavu 30 Years Of Freedom, připomínající 30leté výročí Listopadu 1989.

Hospodářská komora připomíná 30 let svobody a svobodného podnikání
Foto: HK ČR
Popisek: Hospodářská komora České republiky

Za výstavou stojí designér, autor loga Občanského fóra předseda Česko-ománského výboru Hospodářské komory Pavel Šťastný. Součástí expozice jsou také kopie korun nejvýznamnějšího českého vládce, českého krále a římského císaře Karla IV., který kdysi vládl celému křesťanskému světu a přivedl k rozkvětu hospodářství celého království. Proto má také Hospodářská komora ve svém novém logu symbol české královské koruny.

Výstavu zahájil předseda Senátu Jaroslav Kubera a viceprezident Hospodářské komory Bořivoj Minář. Druhého nejvyššího ústavního činitele do Sultanátu Omán doprovodila také 40členná podnikatelská delegace. Ta se v průběhu mise setká s ománskými podnikateli jak v Muskatu během Česko-ománského podnikatelská fóra, po kterém budou následovat dvoustranná obchodní jednání, tak i Dafáru a jeho hlavním městě a významném přístavu Sálala.

V Ománu začínají soustřeďovat svůj byznys světoví giganti, jako jsou třeba Toyota, Daihatsu, Lexus, Kia, Ford, Nissan nebo BMW. Ani české firmy si nechtějí nechat uniknout příležitost, kterou skýtá mimo jiné také ománskou vládou podporovaný přístav Sohar, který se stane obchodním a průmyslovým středobodem. Omán je sice malá země, ale díky své umírněné a liberální politice představuje odrazovou platformu pro podnikatelské aktivity i do dalších zemí Arabského poloostrova.

Podnikatelskou delegaci tvoří zástupci firem působící kupříkladu v oblastech výzkumu a výroby nanovláken, zdravotnické techniky nebo lázeňských služeb, ale také čeští výrobci cvičných, akrobatických a víceúčelových letadel, strojů na zpracování nerostných surovin nebo čeští designéři. Mise končí ve čtvrtek 28. března.

Hospodářská komora o prohlubování vztahů s Ománem usiluje dlouhodobě. Předseda Státní rady Sultanátu Omán Dr. Yahya Mahfoodh Salim Al-Manthri během loňské oficiální návštěvy ČR zavítal také na půdu Hospodářské komory v pražském Florentinu. Setkal se zde s prezidentem Hospodářské komory Vladimírem Dlouhým, se kterým hovořil mimo jiné o možnostech prohloubení česko-ománských vztahů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MPSV: Letos si připomínáme 30. výročí vzniku Úmluvy o právech dětí

19:35 MPSV: Letos si připomínáme 30. výročí vzniku Úmluvy o právech dětí

V listopadu si připomínáme 30. výročí vzniku Úmluvy o právech dítěte, která je nejvýznamnějším právn…