Hospodářská komora ve spolupráci s Bank of China podpoří česko-čínský byznys

25.04.2019 12:59

Česko-čínský byznys získal během mise Hospodářské komory nový impuls. Prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý během podnikatelské cesty do Číny podepsal memorandum s Bank of China, které tuzemským podnikatelům v příštích čtyřech letech umožní čerpat 1,5 až 2 miliardy dolarů na financování investičních projektů a rozvoj česko-čínského obchodu.

Hospodářská komora ve spolupráci s Bank of China podpoří česko-čínský byznys
Foto: HK ČR
Popisek: Hospodářská komora České republiky

Aktuální česko-čínské hospodářské vztahy jsou jedním z hlavních témat podnikatelské mise do Číny organizované Hospodářskou komorou České republiky. „Podle oficiálních statistik tvoří čínský trh jen asi procento na celkovém vývozu z České republiky. Je proto zřejmé, že Čína představuje pro české firmy jednu z nejperspektivnějších destinací. Jsem přesvědčen, že dnešní jednání vzájemný obchod mezi oběma zeměmi výrazně povzbudí,“ sdělil prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý, který v Číně vede 60člennou podnikatelskou delegaci doprovázející prezidenta republiky Miloše Zemana na jeho pracovní cestě.

„Ohlédneme-li se však za uplynulými pěti lety, máme jako Hospodářská komora pocit, že jsme jak v pronikání na čínský trh, tak v objemu čínských investic do České republiky měli získat více. Obzvláště, když jsme k tomu na české straně vytvořili příznivé politické podmínky,” dodal Dlouhý.

Hospodářská komora je proto připravena propojovat české firmy s experty Bank of China na základě dnes v Pekingu podepsaného memoranda, které zlepší přístup podniků k financování jejich projektů. Úspěšnost využití tohoto úvěrového rámce bude nicméně standardně jako u kteréhokoli jiného podobného finančního nástroje záležet na kvalitě podnikatelských projektů a na ekonomickém posouzení ze strany Bank of China.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veřejný ochránce práv: Administrativně zaniklá vozidla definitivně nelze dodatečně zapsat do registru

22:53 Veřejný ochránce práv: Administrativně zaniklá vozidla definitivně nelze dodatečně zapsat do registru

Ústavní soud definitivně potvrdil, že administrativně zaniklá vozidla již nelze dodatečně zapsat do …