Hospodářská komora vyzývá senátory k podpoře povinné maturity z matematiky

6. 3. 2017 13:11

Hospodářská komora České republiky dnes začala posílat senátorům oficiální dopis, ve kterém je žádá, aby neschválili pozměňovací návrh, který má zrušit zavedení povinné maturity z matematiky.

Hospodářská komora vyzývá senátory k podpoře povinné maturity z matematiky
Foto: Archiv
Popisek: Hospodářská komora - logo

„Hospodářská komora České republiky podporuje zavedení povinné maturity z matematiky a zvýšení úrovně matematické gramotnosti zejména v technických oborech, u nichž jsou matematické dovednosti nezbytnou součástí dosaženého vzdělání. Jsme přesvědčeni, že podoba maturitních zkoušek z matematiky, kterou schválila vláda ČR, je vhodnějším i flexibilnějším nástrojem než navrhované znění pozměňovacího návrhu,“ vysvětluje viceprezident Hospodářské komory Zdeněk Somr, který má v gesci mimo jiné vzdělávání a zaměstnanost.

Hospodářská komora proto v dopise apeluje na senátory, aby v souvislosti se senátním tiskem č. 54, tedy návrhem zákona, kterým se mění zákon č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), odmítli pozměňovací návrh, který má zrušit zavedení povinné maturity z matematiky. Na základě tohoto pozměňovacího návrhu by se totiž matematika měla stát volitelným předmětem u společné části maturitní zkoušky. Nově by se tedy společná část maturitní zkoušky skládala z českého jazyka a literatury a druhého předmětu, který by si žák zvolil mezi cizím jazykem a matematikou.

Tento pozměňovací návrh navíc navrhuje zrušit i nařízení vlády, kterým se stanoví obory, ve kterých je matematika zkušebním předmětem společné části maturitní zkoušky. Jde o nařízení vlády, kterým se mění nařízení vlády č. 445/2016 Sb., o stanovení oborů vzdělání, v nichž je matematika zkušebním předmětem společné části maturitní zkoušky, které schválila vláda ČR svým usnesením dne 20. února 2017.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ: Síť rychlého veřejného dobíjení hlásí jako první v ČR 100 stanic, za rok narostla na dvojnásobek

20:08 ČEZ: Síť rychlého veřejného dobíjení hlásí jako první v ČR 100 stanic, za rok narostla na dvojnásobek

Metu stovky instalovaných rychlodobíjecích stanic pokořila síť veřejných dobíjecích míst pro elektro…