Hrad: Jižní zahrady Pražského hradu se otevírají veřejnosti

3. 7. 2020 14:52

Místo s nejkrásnějším výhledem na celou Prahu, obklopené krásně upravenými záhony a trávníky. Tak lze popsat slavné Jižní zahrady. Dlouhé měsíce byly veřejnosti uzavřeny z důvodu rekonstrukce fasád a oken jižního křídla Pražského hradu. Nyní se ovšem na dobu letních prázdnin otevřou veřejnosti zdarma.

Hrad: Jižní zahrady Pražského hradu se otevírají veřejnosti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pražský hrad
reklama

„Rekonstrukce sice ještě neskončila, ale rozhodli jsme se zahrady zpřístupnit. Chceme, aby měli návštěvníci možnost užít si nádherný výhled a celkovou atmosféru tohoto místa,“ vysvětluje vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář.

Zahrady budou otevřeny vždy od 10 do 18 hodin, poprvé se otevřou 4. července. Otevření zahrad budou každý den ohlašovat trubači Hudby Hradní stráže z Matyášova pavilonu směrem na Malou Stranu. Vstup bude směrem od Opyše, výstup bude umožněn opačným směrem nebo po Plečnikově schodišti na Hradčanské náměstí. Býčí schodiště, spojující jižní zahrady s III. nádvořím, zůstává jako součást stavebního záboru nepřístupné.

„Rekonstrukční práce, včetně dopravy materiálu, budou dočasně upraveny tak, aby co nejméně kolidovaly s návštěvnickým provozem. Přesto prosíme návštěvníky, aby dbali o svoji bezpečnost a věnovali zvýšenou pozornost zejména pokynům příslušníků Policie ČR a Hradní stráže,“ doplňuje Vratislav Mynář.

Pražský hrad se snaží přilákat české návštěvníky. Plánuje nové výstavy, zavedeny byly víkendové promenádní koncerty a slevové akce na vstupenky do návštěvnických okruhů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ postaví v Bulharsku pro výrobce mědi více než 20 000 fotovoltaických panelů

11:42 ČEZ postaví v Bulharsku pro výrobce mědi více než 20 000 fotovoltaických panelů

Solární park postaví CEZ ESCO Bulgaria pro místní pobočku německé skupiny Aurubis, jednoho z největš…