Hudbou k sobě blíž – Charitativní koncert propojí začínající hudebníky s předními českými umělci

17.05.2018 10:15

Benefiční koncerty jsou účinným a pro dárce příjemným způsobem, jak podpořit činnost nadace, neziskové organizace, nebo konkrétního projektu. V květnu se uskuteční několik zajímavých kulturních událostí, na kterých můžete formou dobrovolného vstupného přispět na dobrou věc.

Hudbou k sobě blíž – Charitativní koncert propojí začínající hudebníky s předními českými umělci
Foto: Eximie, o.p.s.
Popisek: Charitativní koncert propojí začínající hudebníky s předními českými umělci

Do krásných tónů benefičního koncertu neziskové organizace Eximie, o.p.s. - Hudbou k sobě blíž, se můžete zaposlouchat v  Sukově síni pražského Rudolfina, 24. května 2018 od 18.00 hodin.

Jak již vypovídá název koncertu – Hudbou k sobě blíž – cílem koncertu je hudebníky propojovat, tak aby si byli vzájemně inspirací a vzorem. Na koncertě samozřejmě vystoupí nadějní mladí žáci a studenti hudby z neziskové organizace Eximie, o.p.s. spolu se svými hosty. Někteří z nich jsou teprve na počátku své hudební kariéry, jiní již absolvovali řadu koncertů a prestižních interpretačních soutěží u nás i v zahraničí.

Pozvání nadace přijala také úžasná houslistka Olga Šroubková, která patří mezi nejvýraznější houslové talenty naší země. Olga je vítězkou a laureátkou řady tuzemských i mezinárodních soutěží. Absolvovala řadu koncertů v rámci ČR i zahraničí. Loni zvítězila v rámci  mezinárodní interpretační soutěži Pražského jara. Letos v rámci festivalu  přednese Mozartův Houslový koncert č.5, spolu s  PKF - Prague Philharmonia, pod vedením hvězdného houslisty a dirigenta Juliana Rachlina. Olgu Šroubkovou doprovodí její přátelé a další zajímavý host večera - Art kvartet  - smyčcové kvarteto složené z hudebníků předních českých orchestrů - Markéta Pichlíková, Simona Hečová, Libor Vilímec a další

Během koncertu proběhne výtvarná performance v podání známého umělce Walladimira (Vladimíra) Kiseljova. Kiseljov maluje obrazy zachycující energii hudby přímo na koncertech. Svým dílem předává divákovi proud energie, který pramení z jeho osobního pochopení a prožití hudby a různých mytologií a symboliky. Po skončení koncertu proběhne dražba tohoto díla. Výtěžek z dražby bude věnován na podporu nadaných studentů hudby.

Více informací na www.eximie.cz

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veterinární správa odebrala v rámci plošného monitoringu AMP již přes 1000 vzorků potravin

22:28 Veterinární správa odebrala v rámci plošného monitoringu AMP již přes 1000 vzorků potravin

Státní veterinární správa (SVS) v rámci plošného monitoringu na výskyt afrického moru prasat (AMP) o…