Hygienická stanice Praha: Hygienici školí zaměstnance dětských skupin

28.10.2019 19:44

Hygienická stanice hlavního města Prahy (dále jen „HSHMP“) se pravidelně podílí na zvyšování úrovně zdravotní gramotnosti personálu pražských dětských skupin.

Hygienická stanice Praha: Hygienici školí zaměstnance dětských skupin
Foto: praha.eu
Popisek: Hygienická stanice hl. m. Prahy - logo
reklama

Dne 16. 10. 2019 odborní zaměstnanci HSHMP uspořádali ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR, v rámci projektu Podpora implementace dětských skupin školení hygienického minima pro zhruba 40 pracovníků dětských skupin ze všech městských částí Prahy. Jednalo se o jednu z akcí v rámci pravidelných, bezplatných seminářů pro odbornou i laickou veřejnost, které HSHMP v průběhu roku pořádá.

Podmínky, za nichž je poskytována služba péče o dítě v dětské skupině, podmínky pro získání oprávnění k poskytování služby péče o dítě v dětské skupině a s tím spojený výkon veřejné správy jsou stanoveny v zákoně č. 247/2014 Sb., o poskytování služby péče o dítě v dětské skupině a o změně souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů.

Podle dat Ministerstva práce a sociálních věcí je aktuálně v Praze evidováno 179 dětských skupin, což představuje druhý největší počet v ČR. Více dětských skupin je evidováno pouze ve Středočeském kraji - 189.

HSHMP jakožto místně a věcně příslušný kontrolní orgán vykonává také v těchto zařízeních státní zdravotní dozor. Dětská skupina ve většině případů nemá vlastní kuchyni, pouze vydává dovezenou stravu od jiného zařízení stravování nebo podává dětem stravu od rodičů. Výdej pokrmů dětem v dětské skupině je z pohledu orgánů ochrany veřejného zdraví činností epidemiologicky závažnou, a tak i pro personál dětských skupin platí, že musí dodržovat zásady správné hygienické praxe. Pečující osoby musí zvládnout i základy osobní a provozní hygieny při manipulaci s potravinami.

Školení bylo zaměřeno na hygienické požadavky v oblasti provozování stravovacích služeb pro děti a mládež a zejména na časté prohřešky, které hygienici řeší ve stravovacích provozech, tj. na důsledné dodržování osobní a provozní hygieny.

Nedílnou součástí školení byl praktický nácvik zásad správné hygieny rukou. Cílem a snahou HSHMP bylo nabídnout zaměstnancům dětských skupin ucelenou informaci o významu dodržování zásad osobní hygieny a postupu správného mytí rukou, které účastníkům akce za pomocí UV lampy vysvětlovala Mgr. Ivana Průšová, vedoucí oddělení HDM pro pobočky Západ, Severozápad a Sever.

Bližší informace o dětských skupinách lze získat na webových stránkách ZDE a ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hrad: 30 tisíc svíček. Pietní akt za oběti koronaviru

14:56 Hrad: 30 tisíc svíček. Pietní akt za oběti koronaviru

Na Pražském hradě se v pondělí dne 10. května 2021 uskuteční mimořádně rozsáhlý pietní akt za oběti…