Workshop se setkal s velkým zájmem, zúčastnila se ho téměř stovka odborníků – zástupců ministerstev, Probační a mediační služby ČR, Policie ČR, státní správy, soudců, neziskových organizací a dalších. Součástí programu byla i panelová diskuse, ve které pozvaní odborníci hledali odpověď na otázky, co by pomohlo zlepšit situaci obětí v České republice.
Setkání zahájili ředitel IKSP Petr Zeman a náměstek ministra spravedlnosti Karel Dvořák, který má problematiku obětí trestných činů ve své gesci. Ten vyzdvihl přínos workshopu s tímto tématem a výzkumnou činnost IKSP: „Správná, udržitelná a dlouhodobá rozhodnutí by měla být opřena o objektivní skutečnosti a data,“ uvedl.
Na workshopu byly v šesti příspěvcích představeny poznatky z viktimologických výzkumů IKSP a šetření, zabývajících se oběťmi trestných činů. Shrnutí jednotlivých příspěvků a prezentace jsou zveřejněny ZDE.
Součástí programu byla panelová diskuse, ve které pozvaní odborníci hledali odpověď na otázky, co by pomohlo zlepšit situaci obětí v ČR. Odborníci se shodovali na tom, že za poslední dvě dekády se pro podporu a ochranu obětí trestné činnosti v ČR uskutečnilo nemálo pozitivních změn, byla přijata řada legislativních opatření a uskutečněna řada strategických kroků, přesto nelze hovořit o tom, že by v ČR existoval funkční systém pomoci a podpory obětí trestné činnosti. Odborníci se dotkli několika zásadních oblastí, kde často zmiňovali na jedné straně pozitiva a zároveň negativa, spojená právě s konkrétními tématy.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva