„Pokud víme, že se někde chystá rekonstrukce tramvajové trati, opravy vozovky, případně údržba inženýrských sítí, snažíme se to spojit i s celkovou úpravou dané ulice,“ říká Petr Hlaváček, ředitel Institutu plánování a rozvoje Prahy (IPR). „Je to příležitost zkvalitnit veřejný prostor – odstranit nejrůznější bariéry, lépe uspořádat zastávky MHD nebo třeba rozšířit chodníky.“
Urbanisté z IPR proto připraví koncepční studii, díky níž by mělo vzniknout místo příjemné pro pohyb i pro pobyt. „Důležité je, aby studie zohledňovala potřeby místních obyvatel. Proto pořádáme různá setkání, kde se názory místních snažíme zjistit,“ vysvětluje Hlaváček. V minulém roce proběhla podobná „participační setkání“ v rámci přípravy rekonstrukce Vinohradské, Bělohorské nebo třeba Táborské ulice.
Náměstí OSN je velmi komplikovaný prostor. Nejde ani o náměstí v pravém slova smyslu, jako spíš o křižovatku, do níž ústí pět ulic: Sokolovská, Freyova, Kolbenova, Pod Pekárnami a Jandova. Koncepční studie by se však neměla věnovat jen prostoru náměstí OSN, ale i přilehlým ulicím, kterými vedou významné pěší trasy – například ulici Paříkova, která vede k vlakové stanici Vysočany. Místní se mohou dočkat třeba posunu zastávek tramvaje, výměny povrchů ulic či doplnění městského mobiliáře.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva