Indický prezident Rám Náth Kóvind navštívil Univerzitu Karlovu. Hovořilo se o prohloubení vzájemné spolupráce

12.09.2018 17:34

Indický prezident Rám Náth Kóvind dnes navštívil Univerzitu Karlovu. S jejími čelními představiteli jednal o dosavadní vzájemné spolupráci v oblasti indických studií a mezi Univerzitou Karlovou a indickými univerzitami. Převzal z rukou rektora Tomáše Zimy Zlatou pamětní medaili UK.

Indický prezident Rám Náth Kóvind navštívil Univerzitu Karlovu. Hovořilo se o prohloubení vzájemné spolupráce
Foto: Univerzita Karlova
Popisek: Univerzita Karlova

Přijetí na Univerzitě Karlově bylo součástí oficiální státní návštěvy, kterou indický prezident se svým doprovodem v těchto dnech absolvuje v České republice. V průběhu návštěvy na Univerzitě Karlově se hovořilo o spolupráci v oblasti indických studií, která jsou realizována na Filozofické fakultě UK. Tématem rovněž byly vztahy Univerzity Karlovy a indickými univerzitami.

Hovořilo se rovněž o finanční podpoře unikátních oborů, které jsou na FF UK vyučovány, a mezi které se studium indologie řadí. Indický prezident se setkal nejen s vedením Univerzity Karlovy, ale rovněž s představiteli Filozofické fakulty UK a studenty UK, kteří prezidenta pozdravili v bengálštině, hindštině, sánskrtu a tamilštině.

Indický prezident si v průběhu své návštěvy prohlédl historické prostory Karolina a převzal z rukou rektora Univerzity Karlovy Zlatou medaili Univerzity Karlovy.

Univerzita Karlova rovněž realizuje spolupráci s indickými vzdělávacími institucemi. V současné době mají dvě fakulty (Přírodovědecká fakulta a Filozofická fakulta) navázanou spolupráci se třemi indickými univerzitami. „Univerzita Karlova má velký zájem spolupracovat s řadou indických vzdělávacích a vědeckých institucí. Rádi bychom navázali spolupráci především v oblasti medicíny, umění či humanitních věd. Instituce jako Indický technologický institut v Bombaji, Univerzita v Dillí či Institut vědy v Bangalore jsou pracoviště, se kterými bychom rádi realizovali úzkou spolupráci, a to především v oblasti výměny studentů a vědeckých pracovníků“, uvedl rektor UK Tomáš Zima.

V akademickém roce 2017/2018 na Univerzitě Karlově studovalo 160 studentů z Indie, většina z nich (125) v magisterských programech na lékařských fakultách a na Farmaceutické fakultě v Hradci Králové. Další studenti navštěvovali Fakultu humanitních studií, Matematicko-fyzikální fakultu a Filozofickou fakultu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veřejný ochránce práv: Prachatice se obrátily o pomoc

22:33 Veřejný ochránce práv: Prachatice se obrátily o pomoc

Na ombudsmana se výjimečně neobrátil člověk, ale úřad, který hledal pomoc. Prachatičtí úředníci se z…