Inovační partnerství? Technologická agentura ČR uspořádala první předběžnou tržní konzultaci

16.06.2017 7:34

Dne 31.5.2017 se konal v sídle Technologické agentury ČR (TA ČR) seminář o inovačním partnerství a první předběžná tržní konzultace pro projekt, jež bude tímto novým typem řízení o inovačním partnerství realizován.

Inovační partnerství? Technologická agentura ČR uspořádala první předběžnou tržní konzultaci
Foto: TA ČR
Popisek: Technologická agentura České republiky (TA ČR)
reklama

Inovační partnerství je pro zadavatele v rámci Evropské unie novinkou upravenou směrnicí 2014/24/EU ze dne 26. února 2014 o zadávání veřejných zakázek v České republice implementovanou zák. č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek. TA ČR bude řízení o inovačním partnerství aplikovat v rámci programu BETA2, který je zaměřen na zadávání veřejných zakázek na služby v oblasti aplikovaného výzkumu a inovací pro potřeby státní správy.

Prvním vybraným projektem je společný projekt Ministerstva vnitra a Českého úřadu zeměměřičského a katastrálního č. TITXMV702 s názvem „Metodika a technologie pro tvorbu odborných tezaurů a slovníků pro potřeby rozvoje národní infrastruktury pro prostorové informace“. Hlavní cíl projektu bude zaměřený na vytvoření softwaru a související certifikované metodiky pro tvorbu, správu a využívání propojitelných odborných tezaurů a slovníků z oblasti rozvoje národní infrastruktury pro prostorové informace s vazbou na existující nadnárodní tematické tezaury, s možností využití v dalších oblastech činnosti veřejné správy.

foto1 edited

Akce se účastnilo celkem 33 zástupců dodavatelů, rezortů a odborné veřejnosti. V rámci konzultace došlo u projektu TITXMV702 při odborné diskuzi k potvrzení realizovatelnosti tohoto projektu, porozumění si v cílech a k úpravě definice kvalifikačních kritérií za účelem umožnění účasti v řízení širšímu okruhu dodavatelů.

Seminář a konzultaci vedl: Pavel Slípek

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM: Elektronický aukční systém funguje dva roky, stát získal 237 milionů

19:35 ÚZSVM: Elektronický aukční systém funguje dva roky, stát získal 237 milionů

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) již dva roky úspěšně provozuje výběrová ří…